Новини » Політика 19 травня, 2019, 5:21
Як у всіх демократичних державах: Клімкін відповів на скликання Радбез ООН РФ щодо закону про мову
Павло Клімкін. Фото: Микола Тис/ZIK
Павло Клімкін. Фото: Микола Тис/ZIK

Міністр закордонних справ Павло Клімкін, коментуючи пропозицію Росії скликати Раду безпеки ООН через мовний закон, сказав, що українська мова не отримала ніяких особливих прав, і з точки зору міжнародної практики не відбулося нічого екстраординарного.

Про це повідомляє Facenews.

«Українська мова не отримала ніяких особливих прав і привілеїв, які могли б викликати хоч найменші підозри щодо недемократичності чи шовінізму. Просто в Україні нарешті змогли прийняти закон про державну мову, як того вже давно вимагала наша ж Конституція», – написав він на своїй сторінці в Facebook 18 травня.

Клімкін наголосив, що такі закони давно існують в багатьох демократичних державах і український на їх фоні виглядає цілком стандартно, оскільки забезпечує українській мові такі ж права і можливості, які має державна мова в будь-який цивілізованій країні.

«Кремль свідомо мухлює з поняттями «етнічний росіянин» і «російськомовна людина», ставлячи між ними знак рівності привласнюючи собі право захищати їх навіть зброєю. А з російським у нас ніяких проблем. У нас проблеми з тими в Росії, хто не хоче бачити незалежної соборної України і української політичної нації», – зазначив Клімкін.

В кінці квітня Верховна Рада переважною більшістю голосів прийняли закон, що закріплює за українською мовою статус єдиної державної, який стає обов’язковим для використання практично в усіх сферах життя, за винятком особистого спілкування і релігії.

Читайте більше новин на тему: закон про мову

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 03:40 :39