Новини » Суспільство 19 травня, 2019, 5:56
Вчені зафіксували рекордний рівень вуглекислого газу за 3 мільйони років
Вчені зафіксували рекордний рівень вуглекислого газу за 3 мільйони років
Вчені зафіксували рекордний рівень вуглекислого газу за 3 мільйони років

Вчені зареєстрували рекордну концентрацію вуглекислого газу в атмосфері. В останній раз такі значення досягалися, коли в Антарктиді росли ліси, а рівень океану був на кілька метрів вище нинішнього.

Антропогенні викиди неухильно збільшують концентрацію вуглекислого газу в атмосфері.

Про це повідомляє netsofta.

Мова йде про позначку в 415,26 частин на мільйон (ppm), зафіксовану 11 травня 2019 року в обсерваторії Мауна-Лоа на Гаваях.

«Це [значення] говорить про те, що ми не рухаємося до захисту клімату. Цифри продовжують рости, [концентрація вуглекислого газу] збільшується рік від року», – цитує матеріал агентства AFP Вольфганга Лухта (Wolfgang Lucht) з Потсдамського інституту дослідження наслідків зміни клімату.

Ця цифра не просто рекордна за всю історію спостережень, які в цій обсерваторії ведуться з 1950-х років. Як повідомляють вчені, останній раз такий рівень CO2 мав місце більше трьох мільйонів років тому. Але тоді клімат на планеті був значно теплішим, ніж тепер. В Антарктиді росли ліси, а вода, нині скована льодовиковими щитами, хлюпала в океані, рівень якого був на кілька метрів вище, ніж сьогодні.

На думку Ральфа Кілінга (Ralph Keeling) з Інституту океанографії імені Скріппса, в цьому році на загальний тренд підвищення концентрації вуглекислого газу наклався вплив Ель-Ніньо. Він очікує, що за рік вміст CO2 виросте приблизно на 3 ppm.

Нагадаємо, що в квітні 2018 року середньомісячний рівень вуглекислого газу пробив позначку в 410 ppm, а в 2013 році вперше перевищив 400 ppm.

Тим часом в останні 800 тисяч років концентрація CO2 була нижче 300 ppm. Це значення було перевищено лише з початком індустріальної епохи. При цьому максимальним рівнем, при якому можна не побоюватися глобального потепління, вважається відмітка 350 ppm. І ця позначка була пройдена на початку 1980-х років.

«Вся історія людства пройшла в більш холодному кліматі, ніж сьогоднішній», – заявляє Лухт.

Пояснимо, що вчений має на увазі середню температуру Землі за великі проміжки часу. За цей час траплялися відносно короткі періоди, коли клімат був теплішим, ніж тепер. Наприклад, в середньовічний кліматичний оптимум X-XIII століття Гренландія не була покрита льодом. Однак загалом і в цілому люди жили у відносно більш «прохолодні» часи, а значить, ми просто не пристосовані до клімату майбутнього і можемо не пережити «нововведення», які самі ж і організували. Не кажучи про загальне погіршення якості життя.

Втім, позбувшись від людства, Земля цілком може відіграти всі зміни.

Нагадаємо, що останні роки були багаті на температурні рекорди. А за прогнозами експертів, в XXIII столітті рівень вуглекислого газу може повернути Землю до клімату тріасового періоду. Тим часом зміна середньої температури земної кулі навіть на півградуса загрожує глобальними наслідками.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 01:51 :54