Новини » Світ 19 травня, 2019, 16:45
Науковці розповіли, як емоції болю впливають на навчання

Дослідники з Федеральної політехнічної школи Лозанни (Швейцарія) в експериментах на мишах довели, що острівцева частка мозку сприяє навчанню тварин при больових сигналах.

Оскільки ця область є у людини, принцип дії механізму можна екстраполювати і на людей. Робота опублікована в журналі Science.

Острівцева частка – частина кори головного мозку, що знаходиться в глибині латеральної борозни. Її функціонал мало вивчений, але відомо, що вона бере участь в контролі моторної діяльності і формуванні емоцій.

Оскільки вона пов’язана з мигдалеподібним тілом, вчені припускають, що вона також формує неприємні емоції на кшталт страху, які впливають на навчання організму. Щоб визначити її роль в навчанні, біологи зі Швейцарії провели експерименти з генетично модифікованими мишами.

Іонні канали в мозку експериментальних гризунів були сформовані таким чином, що при світловому впливі перекривали активність нейронів в острівцевій частці. Такі маніпуляції автори проводили перед ударом струмом, який служив стимулом до навчання на прикладі загрози.

В ході експерименту автори помітили, що при «вимкненні» острівцевої частки миші ставали безстрашними. Більш того, вони не навчалися, на відміну від контрольних родичів, якщо перед ударом струму відтворювався звуковий сигнал. Раніше експерименти з мозком мишей показали, як певний звук може викликати страх у тварин. Біологи припустили, що така реакція протікає через те, що тварини не отримують негативних емоцій, які служать причиною для закріплення досвіду.

«Оскільки придушення острівцевої частки усуває неприємні відчуття, що асоціюються з болючою подією, наша робота показує, що нейрони в цій області мозку викликають суб’єктивне відчуття болю і повідомляють про це іншим областям, сприяючи навчанню», – сказав керівник дослідження Ральф Шнеггенбургер (Ralf Schneggenburger).

На відео показано другий день навчання мишей. Зліва контрольна особина, праворуч – експериментальна, у якій придушували роботу острівцевої частки. Коли пролунав звуковий сигнал, що передує удару струмом, контрольна миша завмерла, демонструючи захисну поведінку, але експериментальна продовжила обстежувати територію, не проявляючи ніяких ознак тривожності/© Science

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-03 04:30 :38