Новини » Світ 19 травня, 2019, 5:43
Італійський Міністр внутрішніх справ Сальвіні робить ставку на популістського лідера Європи
Італійський Міністр внутрішніх справ Сальвіні робить ставку на популістського лідера Європи
Італійський Міністр внутрішніх справ Сальвіні робить ставку на популістського лідера Європи

Міністр внутрішніх справ Італії та антимігрант Маттео Сальвіні, у своїх спробах трансформувати європейську політику, очолив зліт лідерів правих популістських лідерів на виборах до Європейського Парламенту.

Про це повідомляє AP News.

Салвіні, голова правої партії Італії, позиціонує себе на передньому краї зростаючого руху націоналістичних лідерів, які прагнуть звільнити 28 країн Євросоюзу від того, що він назвав «незаконною окупацією Брюсселя».

Він пообіцяв закрити кордони Європи для мігрантів, якщо Ліга виграє не тільки більшість голосів будь-якої партії в Італії, але і в Європі.

До Салвіні приєдналися ще 10 інших націоналістичних лідерів, у тому числі ліві ультраправі лідери Марін Ле Пен з французької національної ралі і Йорг Меуттен з партії «Альтернатива для Німеччини». Це була великий похід сили для розширення руху перед вибором 23-26 травня, який відбудеться у всіх 28 країнах ЄС.

Тим не менш, більшість з десятків тисяч прихильників, які упаковували площу біля центрального собору Дуомо в Мілані, були там заради Сальвіні. Прапори ліги наповнили площу, з невеликими національними прапорами інших країн.

Поруч пройшли 2000 протестуючих в знак протесту проти правого збору.

Перед собором Дуомо Сальвіні обурювався від нестримної міграції і засуджував іслам, наголушуючи, що останній жорстоко ставиться до жінок. Він сказав, що Туреччина ніколи не стане частиною Європи і заперечив ярлик екстремістів щодо лідерів, які пішли за ним.

«На цій площі немає екстремістів. Расистів немає. Фашистів немає. Якщо є якась різниця в Італії та Європі, то між тими, хто дивиться вперед, між тими, хто говорить про майбутнє... замість того, щоб бути незадоволеним від минулого, – сказав він.

Крайньоправі і популістські лідери в Мілані об’єднані під антимігрантським, антиісламським, антибюрократичним прапором роблять один з найсильніших викликів європейському статус-кво протягом десятиліть.

«Це історичний момент, достатньо важливий для того, щоб звільнити континент від незаконної окупації, організованої Брюсселем протягом багатьох років», – сказав Сальвіні.

Він звинуватив європейських лідерів, у тому числі канцлера Німеччини Ангелу Меркель, президента Франції Еммануеля Макрона та президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера у «зраді Європи... будуючи Європу фінансів і неконтрольовану імміграцію».

Помітно був відсутній лідер антиіммігрантської партії свободи Австрії Хайнц Крістіан Штрахе. Він залишився вдома, щоб піти у відставку з посади віце-канцлера після того, як дві німецькі газети показали відео про те, як він пропонував урядові контракти потенційному російському благодійнику в обмін на підтримку його партії.

Незважаючи на політичну невдачу для ключового члена парламентської групи «Європа націй і свободи», Ле Пен передбачає, що група «виконає історичний подвиг, перейшовши з 8-го місця в Європі до третього чи, можливо, другого» серед основних політичних груп в Європейському Парламенті.

Виступаючи перед журналістами до мітингу, Ле Пен назвав скрутне становище Штрахе вітчизняним питанням, але висловила здивування «що це відео, яке здається дворічним, чомусь виходить сьогодні, за кілька днів до виборів».

Вона сказала, що рух є єдиним «у нашій концепції співпраці в Європі, наше спільне бажання захистити наших громадян, нашу спільну відмову бачити нашу країну під впливом занурення міграції».

«Фундаментальна боротьба, яку ми ведемо, – це зобов’язання проти тоталітаризму, глобалізації та ісламізму, на які Європейський Союз відповідно реагує через приєднання та самозаспокоєння», – сказала вона.

Лідери популістських і крайньоправих партій хочуть децентралізувати політику ЄС, у тому числі для торгівлі, сільського господарства та банківської справи, при цьому посилюючи закони про імміграцію. Більшість поділяють спільні погляди на імміграцію і хочуть, щоб певні повноваження були повернуті столицям держав-членів, але зіткнулися з іншими економічними та соціальними політиками.

Аналіз лондонської консалтингової компанії Teneo прогнозує, що дві традиційні правоцентристські та лівоцентристські політичні групи в Європі будуть ослаблені в ході голосування в травні, не дотягнувши до 50% -ного порогу підтримки вперше. Але Тенео сказав, що результат більшою мірою збільшить вплив інших центристських партій, ніж націоналістів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 14:32 :30