Новини » Суспільство 18 травня, 2019, 9:39
Тест: Маловідомі обличчя та досягнення української науки
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Сьогодні, 18 травня, професійне свято українських науковців.

День української науки започаткували ще у 1997 році. Тоді Президент підписав указ «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України…». Відзначається щорічно у третю суботу травня.

Для суспільства українські вчені – це загадкові персони, які працюють у вищих навчальних закладах, дослідницьких установах, лабораторіях і тощо. Чому загадкові? Бо загал зовсім не чує їх імен у ЗМІ. Коли ж про науку пишуть, то люди мало розуміють таку інформацію, бо не володіють відповідними знаннями, щоб оцінити вклад вчених у прогрес. Загал вимагає Нобелівських премій та якихось практичних винаходів, які змінять світ так, як це зробили автомобілі, комп’ютери, телефони і холодильники. Однак наука – це насамперед клопітка командна праця спільноти однодумців, які цінять навіть, здавалося б, зовсім незначні дослідження та винаходи.

Але українські вчені знані у світі своїми відкриттями та досягненнями. Українська земля породила багато геніїв, талановитих вчених та провідних науковців, які непомітно змінили світ. Однак більшість цих талантів розсіялися за кордоном, стали частиною наукового життя інших держав та суспільств. Тому Україна досі офіційно не має жодного Нобелівського лауреата, хоча декілька десятків вихідців та нащадків вихідців звідси стали такими. Основна проблема сучасної української науки – це фінансування, скорочення та відсутність координованості і чіткого плану дій по тих питаннях та науковим напрямках, які є потенційно привабливими для України.

ІА ZIK пропонує дізнатися більше про українські досягнення у науковому світі та перевірити, наскільки добре ми пам’ятаємо своїх провідних вчених.

 

 

Юра Мартинович,

ІА ZIK

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 07:55 :04