Новини » Політика 18 травня, 2019, 15:20
Порошенко закликав Зеленського, щоб Україна до 2023 року відповідала критеріям ЄС
president.gov.ua
president.gov.ua

Президент Петро Порошенко закликав переможця виборів глави держави Володимира Зеленського, інавгурація якого відбудеться 20 травня, створити такі умови, щоб Україна до 2023 року відповідала критеріям членства в Євросоюзі.

Про це глава держави сказав на Михайлівській площі у столиці під час церемонії відкриття Дня Європи в Україні, – передає прес-служба Петра Порошенка.

«Післязавтра приступить до виконання обов’язків новий президент України. Я твердо сподіваюся, що він продовжить рух України до Євросоюзу. Це не можна ігнорувати, тому що абсолютна більшість українців стоїть саме на цих позиціях – це вектор, який беззаперечно підтримується усім українським народом», – наголосив Порошенко.

Він нагадав, що курс на євроінтеграцію закріплений у Конституції України. «І щоб я хотів сказати тим, хто вже від післязавтра буде втілювати державну стратегію, здійснювати зовнішню політику. По-перше: бережіть довіру і солідарність Євросоюзу та України. Це надбання є дуже високою цінністю», – сказав Порошенко.

Також він закликав представників майбутньої влади посилювати міжнародну коаліцію на підтримку України. «По-друге: зміцнюйте проукраїнську міжнародну солідарність світу, міжнародну коаліцію в світі на підтримку України, яка протистоїть російській агресії», – сказав Порошенко і додав, що партнери України підтримують реформи, що реалізуються у нашій державі.

Крім того, він закликав посилювати тиск на Росію. «По-третє: посилюйте санкційний тиск на Російську Федерацію, яка має звільнити українську землю, яка має забезпечити відновлення українського суверенітету над окупованими територіями і забезпечити територіальну цілісність Української держави, забезпечити повернення Криму», – заявив президент.

«По-четверте: продовжуйте й ефективно втілюйте в життя угоду про асоціацію, закріплюйте угоду про поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі з Євросоюзом, бо Україна нарешті має вже зараз увійти до внутрішнього ринку Євросоюзу», – зауважив Порошенко.

«По-п’яте: продовжуйте секторальну співпрацю з Євросоюзом у напрямку, який вже зараз зафіксований в рішеннях саміту (Україна-ЄС) – це Цифровий союз, Енергетичний союз, Митний союз і Шенгенський союз», – наголосив президент. За його словами, нова влада має вжити заходів за цими напрямками вже цього року.

«І останнє, найважливіше –  створіть всі умови, щоб до 2023 року Україна відповідала критеріям членства в Євросоюзі і мала можливість подати заявку на повноправне членство Української держави в Євросоюзі і підписати План дій щодо членства України в НАТО», – наголосив Порошенко.

 

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-21 00:59 :09