Мінгареллі відзначив європейськість України в контексті рішучості її громадянського суспільства

Голова Представництва Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі назвав ознаки, що свідчать про приналежність України до Європи.

Голова Представництва Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі вважає, що демократичний перехідний період між виборами й інавгурацією новообраного президента Володимира Зеленського свідчить про європейськість України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це посол сказав на Михайлівській площі у столиці під час церемонії відкриття Дня Європи в Україні. «Україна – це Європа у своїй різноманітності, і я наполягаю на цьому, оскільки тут ми маємо докласти зусиль, щоб поважати різноманіття. Україна – це Європа у своїй розмаїтості культур і народів», – заявив Мінгареллі.

Також він відзначив європейськість Україні в контексті рішучості її громадянського суспільства і творчості громадян. «І дійсно, Україна також є Європою в плані надзвичайно демократичного перехідного періоду, який ми спостерігаємо сьогодні у вашій країні. Повна повага цьому», – заявив Мінгареллі.

При цьому він наголосив, що Україна продовжує сплачувати велику ціну за відстоювання своєї незалежності і суверенітету.

«Україна продовжує стикатися з невідступною воєнною агресією, і український народ сплачує дуже високу ціну за це. 4 млн українців щодня страждають від цієї агресії», – заявив Мінгареллі.

Посол ЄС нагадав про 1,5 млн переміщених осіб в Україні внаслідок російської агресії і про понад мільйон українських мігрантів за кордоном. Також, за словами посла, тисячі українських громадян позбавлені доступу до електроенергії, води, продовольства, не можуть задовольнити інші базові потреби. «Усе це, зрозуміло, сьогодні є абсолютно неприйнятним на нашому континенті, і ви можете бути впевненими, що ЄС стоятиме пліч-о-пліч з Україною, аби подбати, щоб ця воєнна агресія була припинена. Ви можете покладатися на Євросоюз», – наголосив Мінгареллі.Loading...