Новини » Політика 18 травня, 2019, 2:10
Конфлікт у ПЦУ був закладений від самого початку, – Кость Бондаренко
ZIK
ZIK

Патріарх Філарет від початку слабо критикував позицію Президента Порошенка, не бажаючи нашкодити процесу отримання томосу.

Це зауважив політтехнолог Кость Бондаренко у ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK.

Щодо того, існує чи не існує Київський патріархат, то пан Бондаренко зазначив: «Якщо зайти на сайт Міністерства юстиції, то там вказано, що Українська православна церква Київського патріархату зареєстрована за вказаною адресою і не перебуває у стадії ліквідації».

«Від самого початку було закладено конфлікт у тому, що Патріарх Філарет слабо критикував ту позицію, яку зайняв Президент Порошенко, не бажаючи вплинути чи нашкодити тому, щоб Українська церква отримала томос.

Адже Порошенко фактично пішов на те, що замість створення дійсно національної церкви, де-факто погодився на екзархат, тобто зовнішнє управління. І якщо УПЦ перебуває у канонічній єдності з Московським патріархатом, то після надання томосу було створено ще одну юрисдикцію, де Українська церква опинилася у канонічній єдності з Константинопольським патріархатом», – пояснив Бондаренко.

Відтак, констатує експерт, від самого початку не йшлося про Український патріархат, і саме в цьому був конфлікт: «Чим менше політиків підігравали чужим іграм і втручалися у церковні справи, тим більше було би толку!» – наголосив Кость Бондаренко.

Нагадаємо, почесний Патріарх Київської і всієї Руси-України Філарет під час конференції заявив, що в Україні хочуть знищити українську церкву.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 08:52 :04