Клімкін прокоментував звернення Росії до Радбезу ООН через закон про мову в Україні

Міністр закордонних справ Павло Клімкін наголошує, що прийнятий нещодавно закон про мову «виглядає цілком стандартно» на тлі аналогічних законів демократичних держав.

Про це він написав у суботу в Facebook, коментуючи звернення Росії до Радбезу ООН через ухвалення Україною закону про мову.

«Слід розуміти (і тут я хочу привернути увагу передусім зарубіжних політиків та аналітиків), що з точки зору міжнародної практики не відбулося абсолютно нічого екстраординарного. Українська мова не отримала жодних особливих прав і привілеїв, які б могли викликати бодай найменші підозри щодо недемократичності чи шовінізму», – наголосив Клімкін.

За його словами, ухвалення цього закону вже давно вимагала українська Конституція.

«Такі закони давно існують у багатьох демократичних державах і наш на їхньому тлі виглядає цілком стандартно, адже він забезпечує українській мові такі ж права та можливості, які має державна мова в будь-якій цивілізований і благополучній країні. І не більше!», – підкреслив міністр.

Він наголосив, що відродження української мови для України – «це перш за все питання національної безпеки і нашого виживання як народу й держави».

Клімкін додав, що в Україні немає жодних проблем із російською мовою.

 

Читайте більше новин на тему: закон про мовуLoading...