Новини » Політика 18 травня, 2019, 8:25
Чалий: У 2020 році США збільшать військову допомогу Україні
Передача Україні американських радіолокаційних станцій контрбатарейної боротьби. Фото: Марків Михайло/УНІАН
Передача Україні американських радіолокаційних станцій контрбатарейної боротьби. Фото: Марків Михайло/УНІАН

Бюджетні проекти на наступний рік, які зараз розглядаються Конгресом США, передбачають збільшення підтримки України в оборонній сфері в порівнянні з поточним роком.

Про це у коментарі Укрінформу розповів посол України в США Валерій Чалий.

«Зараз розглядаються питання, і вже пройшла стадія затвердження в профільному комітеті в Конгресі, про збільшення допомоги Україні наступного року як по лінії Пентагону, так і Державного департаменту», – зазначив дипломат.

За його словами, йдеться про військово-технічну допомогу, включно з летальною зброєю оборонного характеру, підтримку Міністерства України в справах ветеранів, а також низки програм реформування.

«Загальне планування обсягу цих коштів очікується більше, ніж поточного року – понад $700 млн. Це величезна підтримка. Якщо взяти інші країни європейського регіону, то ми маємо найбільшу підтримку Сполучених Штатів», – зауважив Чалий.

Він наголосив, що порядок денний двостороннього партнерства України і США є дуже інтенсивним як у сфері військово-технічної допомоги, так і в плані підтримки територіальної цілісності й суверенітету нашої країни через посилення санкційної політики.

«На часі розмова стосовно енергетичного сектора, і тут є великі можливості й перспективи. У нас є спільна позиція по багатьох питаннях – не тільки в плані двосторонньої співпраці, а й енергетичних проектів України в Європі», – зазначив Чалий.

Він також висловив сподівання, що після транзитного періоду в Україні новообраний президент, уряд і парламент швидко перейдуть до змістовної роботи.

«Ми хотіли би, щоб традиційно висока інтенсивність візитів до Вашингтона, яка зараз дещо призупинилася у зв’язку з політичними подіями в Україні, відновилася», – резюмував посол України в США.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 07:09 :52