Новини » Світ 253

Затримки з «Північним потоком-2»: Попередні терміни були просто пропагандою, – експерт

ZIK

Оголошені Росією терміни запуску «Північного потоку-2» – до 2020 року – були просто пропагандою «Газпрому». Впоратись за такий час навіть технічно неможливо. До того ж позиція США вводить проект у стан невизначеності.

Таку думку  в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив енергетичний експерт Михайло Гончар.

Він наголосив: перенесення термінів запуску «Північного потоку-2» є цілком очікуваним. До того ж воно ще не останнє.

«Це цілком природно – завжди, коли готується якийсь проект, пишуться одні плани, а потім, в ході реалізації, виникають корективи. Так було і з першим «Північним потоком», – зазначив Гончар.

До того ж, на його думку США ввели цей проект у «стан невизначеності», це додало клопотів.

«Ще рік тому, коли стартувало будівництво «Північного потоку-2», було зрозуміло, що його не добудують до зазначених термінів – початку 2020 року. Це було технічно неможливо», – підкреслив експерт.

Він зазначив: оголошені плани «Газпрому» були просто пропагандою. Тепер прийшло розуміння: якщо й далі продовжуватимуть заявляти, що проект завершиться вчасно, а цього не буде, компанія «не лише псує свій імідж».

«Ці півроку дають якийсь часовий ресурс. Плани «Газпрому», як завжди, просто можуть накритись мідним тазом», – вважає Гончар.

Водночас він розповів: нещодавно був у північно-східній частині Німеччини і бачив ділянку будівництва суходільного відгалуження «Північного потоку» – трубопроводу Євгал. Там роботи йдуть так-сяк.

«Однак це дуже важливий елемент проекту, про який не слід забувати. Адже, якщо «Північний потік-2» таки збудують, а не буде відвідного газопроводу від балтійського узбережжя Німеччини до Чехії, а звідти – Австрії, куди той газ піде?», – наголосив Гончар.

Тож він переконаний: навіть, якщо цей проект таки добудують, на відміну від першого «Газового потоку», його «чекає нелегка доля».

«Європейська комісія створила для нього цілу низку проблем, із якими навіть Німеччина буде змушена рахуватися», – підкреслив Михайло Гончар.

Як повідомлялось, прес-служба оператора газопроводу «Nord Stream 2» заявивла, що дату завершення будівництва газопроводу «Північний потік — 2» відсунули на другу половину 2020 року.

Раніше директор з розвитку бізнесу НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко наголошував: Росія намагається затягувати тристоронні переговори між ЄС, «Нафтогазом Україна» та «Газпромом», задля того, щоб продовжувати безперешкодне будівництво «Північного потоку-2».

Loading...
Loading...
Loading...