Якщо ринок електроенергії не запрацює вчасно, Україна втратить мільярди капіталовкладень, – британські ЗМІ

Ілюстративне фото

Якщо Уряд України не зможе ухвалити необхідні правила для процесу підготовки до відкриття роздрібного ринку електроенергії, держава не зможе запустити реформу в липні. На цьому наголошують міжнародні організації, які звернулися з листом до Прем’єр-міністра України, міністра енергетики та вугільної промисловості, міністра фінансів та голови НКРЕКП.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на британське видання ICIS.

У своєму листі представники Європейського Союзу, Енергетичного співтовариства, європейських банків і USAID висловили стурбованість через темпи проведення реформи енергоринку. Міжнародні організаціі зазначають, що Україна взяла на себе зобов’язання провести реформу сфери в обмін на кредити від європейських і американських структур. Йдеться про отримання макрофінансової допомоги від ЄС, а також кредиту МВФ.

За даними британського видання, лист вказує на те, що, хоча Уряд України зобов’язався, відповідно до Закону «Про ринок електроенергії», до 1 липня 2019 року дерегулювати ринок, багато важливих операційних деталей ще не вирішено.

За даними видання, у листі викладені питання, які уряду необхідно вирішити. Деякі з них стосуються дій держави, що суперечать духу ліберальних ринків.

«Ці питання стосуються створення оптового ринку, скасування регулювання тарифів, прозорості, сертифікації оператора системи передачі, а також обмежень на імпорт і транзит», – зазначають у виданні.

У матеріалі підкреслюється, що будь-які затримки в лібералізації українського електроенергетичного сектора можуть коштувати країні 3,2 млрд доларів капіталовкладень і ще 6,5 млрд доларів ВВП. Якщо ж ринок запустять вчасно, процес перегулювання навпаки допоможе країні заробити 72 млрд доларів в період між 2019 і 2030 роками.

Як повідомлялось раніше, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що уряд зобов’язаний ввести всі необхідні нормативні документи, аби запуск ринку електроенергії відбувся у визначені терміни. Однак, на етапі впровадження можливі коливання ціни.

Loading...