Новини » Політика 17 травня, 2019, 13:41
Якщо президент розпустить парламент, більшість у новому формуватимуть мажоритарники, – Семенуха
ZIK
ZIK

Для того, щоб у парламенту залишилась хоч якась легітимність перед людьми, потрібно ухвалити базові обіцянки – зняття недоторканності та скасування мажоритарної системи. Без зміни виборчого кодексу якість ВР лише погіршуватиметься.

Про це у кулуарах парламенту розповів народний депутат України(фракція «Самопоміч») Роман Семенуха, трансляцію вів телеканал ZIK.

Він наголосив: частина депутатського корпусу, зокрема «Народний фронт», тримається за будь-яку можливість побути при владі. Ця партія має величезний вплив на ухвалення рішень уряду щодо розподілу бюджетних коштів.

«Коаліції не існує давно. Більшість рішень ухвалювалась ситуативно, за допомогою тої чи іншої фракції і позафракційних депутатів. Сьогодні правда вийшла назовні – визнано, що коаліції не існує, тож запускається 30 днів для формування нової. Принаймні, так передбачає закон», – розповів Семенуха.

Він підкреслив: для того, щоб у парламенту залишалась «хоч якась легітимність перед людьми», він має виконати дві базові обіцянки – зняти недоторканність та скасувати мажоритарну систему, впровадивши відкриті списки на пропорційній основі.

«Це хоч якийсь шанс для парламенту зберегти рештки довіри людей», – переконаний нардеп.

Він підкреслив: «Самопоміч» готова до дочасних виборів та проходить внутрішній праймеріз. Однак, якщо волевиявлення буде позачерговим, відбуватиметься за нині чинною системою зі збереженням мажоритарників.

«Не має значення, за яку партію голосуватимете, оскільки більшість у парламенті формуватимуть мажоритарні депутати. Вони точно не з альтруїстичних міркувань вкладають мільйони доларів, щоб далі впливати на розподіл державних коштів і продовжити красти. Якщо Верховна Рада працює, у неї мають бути два завдання – зняти недоторканність і змінити правила виборчої системи», – вважає Семенуха.

Він зазначив: це також не буде панацеєю, однак дасть можливість покращувати якість парламенту. Мовляв, наразі є всі передумови того, що майбутній парламент стане лише гіршим.

Що ж до можливості розпуску парламенту новообраним президентом, на думку Семенухи, таке рішення буде нелегітимним. Адже після того, як «Народний фронт» вийшов з коаліції, почався відлік 30 днів для формування нової. Впродовж цього терміну рішення про призначення нових виборів буде «дуже сумнівним».

«Якщо не буде позачергових виборів, ймовірність зміни виборчої системи справді існує. Виборчий кодекс уже, де-факто, готовий у комітеті з правової політики. Наразі він блокується БПП, який має більшість в цьому органі. Технічно закон готовий для розгляду його в сесійній залі», – розповів Роман Семенуха.

Як повідомлялось, фракція «Народний фронт» Фракція заявила про вихід із коаліції.

Згодом Голова ВРУ Андрій Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції у Верховній Раді та закликав до формування нової.

Читайте більше новин на тему: коаліція

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 11:38 :00