live
Новини » Політика

Як можна вийти з того, чого немає? – політолог про крах коаліції

ZIK

Розвал коаліції – спроба не дати Володимиру Зеленському розпустити парламент. Адже відсьогодні стартує відлік терміну у 30 днів для створення нової. Коли цей строк спливе, у новообраного президента уже не буде можливості оголосити про розпуск Верховної Ради.

Таку думку  в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Олексій Якубін.

«Як можна вийти з того, чого немає? Це квазівихід з квазікоаліції?», – вважає Якубін.

На його думку, розвал коаліції – спроба створити певний політико-юридичний акт для того, щоб новообраний президент не зміг розпустити парламент. Адже відсьогодні починається відлік 30 днів для створення нової коаліції.

«Намагаються захопити оці півроку – не дати Володимиру Зеленському розпустити Раду за той час, поки розглядатиметься створення нової коаліції. Потім – 17 червня – виходить, що у нього вже не буде такої можливості», – пояснив Якубін.

Однак, він зазначив: не впевнений, що Зеленський саме так трактуватиме ці події. Адже ще раніше були рішення суду щодо відсутності коаліції, а Андрій Парубій не надавав списку 226 депутатів-її членів.

«У Конституції зазначено, що коаліцію становлять фракції, що мають більшість. Тож, якщо 226 голосів не було до сьогоднішнього дня, Зеленський може посилатися на це і підписати наказ про розпуск Верховної Ради», – вважає Олексій Якубін.

У свою чергу доктор політичних наук, професор кафедри політології НаУКМА Олександр Дем’янчук зазначив: новообраний президент уже «показав свої манери», тож «враховувати Конституцію він буде в останню чергу».

«До цього він буде віртуально «розстрілювати» парламент. Зараз йому (Зеленському, – ZIK) потрібно терміново добитись дострокових виборів, адже будь-яка нова влада досить швидко втрачає рейтинг. Якщо вибори відбудуться в жовтні, цілком можливо, «Слуга народу» не набере таку велику кількість голосів, яку може набрати зараз», – вважає Дем’янчук.

Водночас, він наголосив: правовий нігілізм Зеленського часом просто зашкалює. Він не погоджується із жодними системними правилами, однак незрозуміло, чи збирається встановлювати нові.

Як повідомлялось, фракція «Народний фронт» Фракція заявила про вихід із коаліції.

Згодом Голова ВРУ Андрій Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції у Верховній Раді та закликав до формування нової.

Читайте більше новин на тему: коаліціяLoading...
Loading...
Loading...