Новини » Світ 17 травня, 2019, 5:12
У США суд постановив частково розсекретити доповідь Мюллера
Майкл Флінн. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Майкл Флінн. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У США суд ухвалив Міністерство юстиції розсекретити фрагменти доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера, які стосуються колишнього радника президента Майкла Флінна.

Про це повідомляє Associated Press, передає Новое Время.

За даними журналістів, Флінн надав Мюллеру аудіозапис, який доводить, що адміністрація Трампа та Конгрес хотіли вплинути на його співпрацю зі слідством.

Суд постановив, що прокурори повинні надати копію аудіозапису та розшифровку розмови. Також Мін'юст повинен показати розшифровки розмов із російським послом Сергієм Кисляком.

Раніше спецпрокурор США Роберт Мюллер попросив суд не саджати у в'язницю Майкла Флінна, оскільки він надав величезний обсяг інформації, яка суттєво вплинула на хід розслідування справи про втручання Росії у вибори США.

Флінн, який займав пост в Білому домі тільки 24 дні, в грудні минулого року визнав себе винним у брехні ФБР щодо контактів з РФ.

Згідно із законом, Флінн може бути ув'язнений не більш ніж на 5 років за брехню ФБР, а його угода зі слідством передбачає, що його можуть посадити на термін до шести місяців. Крім того, він може попросити суд не призначати йому штраф. Однак, вирок може бути жорсткішим, якщо підтвердяться звинувачення слідства, що Флінн порушив угоду, знову збрехавши ФБР.

Флінн був змушений піти у відставку після того як з'ясувалося, що він ввів в оману віце-президента Майка Пенса щодо своїх розмов з тодішнім російським послом в США Сергієм Кисляком.

Пішовши на угоду зі слідством, він визнав, що збрехав ФБР про розмови з Кисляком, які мали місце за кілька тижнів до того як Трамп вступив на посаду.

Слідство заявило, що вони обговорювали антиросійські санкції і Флінн попросив Кисляка відстрочити голосування в ООН, яке вважалося несприятливим для Ізраїлю.

Читайте також: У США перевірять законність «російського розслідування» Мюллера, – ЗМІ

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 04:18 :17