Новини » Суспільство 17 травня, 2019, 14:47
У МОЗ роз’яснили, що робити, якщо дорослий або дитина контактували з хворим на кір
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, як діяти у випадку контакту дитини та дорослого з хворим на кір.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

«Перше і головне – вакцинуватися якомога швидше. Будь-які вікові обмеження для вакцинації скасовані – зробити щеплення безоплатно можуть і діти, і дорослі будь-якого віку», – наголошують в МОЗ.

Як зазначається, контактні особи – це люди, які перебували в прямому контакті з джерелом інфекції, тобто з людиною, хворою на кір.

Людина стає заразною приблизно через 10 днів після інфікування. Найбільшу загрозу для оточуючих вірус кору становить в період від появи перших симптомів до закінчення періоду висипання.

«Дитина чи дорослий, які контактували з хворим, вважаються контактними особами, а члени їх сімей – ні. Наприклад, якщо у класі дитини хтось захворів кором, то дитина вважається контактною, а мати, батько, брат, сестра і інші члени сім’ї – ні», – додали медики.

Контактний дорослий

«Якщо ви чи інший дорослий вашої сім’ї контактували з хворим на кір, передусім, зверніться до свого лікаря – терапевта чи сімейного лікаря», – зазначає МОЗ.

Медики також просять звернути увагу, що дві дози вакцини КПК формують імунітет на все життя. Якщо ви отримали щеплення в дитинстві (за Календарем – в 1 і в 6 років), у вас, найпевніше, уже сформувався імунітет проти кору.

У МОЗ відзначили, що зазвичай у людей, які перехворіли кором, формується імунітет до хвороби. Водночас перенесений кір не є протипоказанням до вакцинації.

Важливо: Якщо статус контактної особи і відсутність імунітету проти кору підтверджується, то отримати щеплення проти кору треба якомога раніше – найкраще в перші три дні від моменту контакту.

Якщо дитина контактувала з хворим на кір

  • Дитина до 1 року (ще не щеплена, бо перша вакцина проти кору за Календарем – в 12 місяців): негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра. МОЗ України своїм наказом дозволило робити щеплення дітям від 6 місяців, якщо вони контактували з хворим на кір.
  • Дитина 1-5 років, яка не була щеплена проти кору: негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра, отримати 1 дозу КПК якомога швидше – бажано в перші три дні (72 години) від моменту контакту. Якщо минуло більше 72 годин від контакту, щеплення все одно рекомендовано, це може полегшити перебіг хвороби;
  • Дитина 1-5 років, яка має 1 щеплення проти кору: повідомити лікаря, але одна доза вакцини КПК захищає від захворювання до 6 років;
  • Дитина від 6 років і старша, яка не була щеплена проти кору: негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра, отримати 1 дозу КПК в перші три дні (72 годин) від моменту контакту. Потім – не раніше ніж через місяць – отримати другу дозу вакцини КПК.
  • Дитина від 6 років і старша, яка має 1 щеплення проти кору: негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра, отримати другу дозу КПК якнайшвидше, бажано в перші три дні від моменту контакту.
  • Дитина від 6 років і старша, яка має 2 щеплення проти кору: повідомити лікаря, але вважається, що дві дози КПК захищають від хвороби.

У МОЗ наголосили, якщо ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень: негайно зверніться до сімейного лікаря чи педіатра, дитину потрібно вакцинувати.

«Зверніть увагу, що контактною вважається лише дитина, яка безпосередньо контактувала з хворим на кір. Брат, сестра, батьки чи інші родичі дитини, яка контактувала з хворим, не є контактними. Водночас дуже важливо перевірити карту щеплень дитини та надолужити всі пропущені щеплення», – резюмували українські медики.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 01:58 :18