Новини » Львів

У Львові офіційно відкрили Дитячий форум – Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»

Фото: ZIK

Сьогодні, 17 травня, у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) офіційно відкрили Дитячий форум – Фестиваль дитячого читання «Книгоманія» (далі – Форум), який цьогоріч присвячений супергероям, які рятують планету від екологічних катастроф. На відкриття з різних куточків України приїхали найкращі читачі – переможці конкурсу «Книгоманія», який вже проводить 15 років поспіль ГО «Форум видавців». Дитячий форум триватиме у Львові до 19 травня.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Під час відкриття з привітальним словом виступили заступник голови Львівської міської ради з питань розвитку Андрій Москаленко, голова Львівської ОДА Олег Синютка, який вручив орден Княгині Ольги III ступеня Почесному президенту ГО «Форум видавців», директору Інституту книги Олександрі Коваль.

«Дуже дякую Президентові України за цю нагороду. Заслужена вона чи ні, я не знаю. Думаю, що може і ні. Бо, очевидно, що я і моя команда не зробили всього того, що ми мали зробити. Ми не були достатньо наполегливими для того, щоб книжкова революція почалася ще 15 років тому і не припинялася. Якби це було, нас як читачів було б значно більше і ми б жили в значно кращій країні. Але ще не все втрачено, ще все попереду. Очистивши цю країну і цю планету від сміття, ми будемо читати і перемагати далі», – сказала Олександра Коваль.

Олег Синютка також вручив почесні звання «Заслужений працівник культури України – Перуну Михайлу Євгеновичу, президенту Благодійної організації «Фундація Андрея», Пилипець Тетяні Миколаївні, директору комунального закладу Львівської обласної ради Львівська обласна бібліотека для юнацтва імені Романа Іваничука.

«Що раніше діти починають читати, то краще вони можуть аналізувати інформацію, критично мислити. Такі здібності дуже потрібні зараз для будь-якої організації. Читання також розвиває креативність і вміння працювати. Саме тому хочемо щороку піднімати тему читання і долучати до неї якусь іншу тему – цьогоріч це тема екології», – сказала координатор Форуму Анна Батищева.

Нагадаємо, Дитячий форум – фестиваль «Книгоманія» – це три дні читання, конкурсів, квестів, ігор, майстер-класів, наукових дослідів, спортивних розваг, подій для батьків та освітян, а також книжкові новинки для дітей від українських видавців. Організатори очікують понад сім тисяч відвідувачів – дітей з батьками, а також вихователів, вчителів, бібліотекарів, переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2019» з 18 областей України.

Цьогорічний Дитячий форум присвячений екологічний тематиці, зокрема, забрудненню планети сміттям. Цього року захід відбудеться у форматі великої гри «Супергерої рятують планету».

Основна місія для дітей – це здобути знання-суперсили, стати еко-супергероями та врятувати планету від екологічної катастрофи.

Оригінальна квест-гра передбачає активності для дітей на трьох поверхах Львівського палацу мистецтв:

  • Вода. На першому поверсі Палацу діти зануряться у підводний та морський світ;
  • Земля. На другому поверсі – заглибляться у непрохідні джунглі;
  • Повітря. На самому верхньому третьому поверсі – наблизяться до птахів, гірських вершин та хмар.

«Щоб врятувати Планету від екологічної катастрофи, потрібно взяти активну участь у заходах на всіх просторах, здобути корисні знання та навички, зібрати потрібні наліпки за виконані завдання: 4 наліпки необхідно, щоб стати «Рятівником Планети» та отримати відповідний диплом; 6 наліпок потрібно для статусу та диплома «Герой Планети»; 8 наліпок забезпечать статус «Супергерой Планети», диплом Супергероя та приємні бонусні атракції для власника цього статусу», – додають організатори.

Дитячий форум – це також 525 різних пізнавальних заходів (у тому числі 57 літературних) та 614 учасників (письменників, освітян, рятівників, спортсменів, екологів тощо).

Більше про програму заходу читайте тут.

Loading...