live

У Харкові на допомогу волонтерам прийшли воїни АТО - поставили поруч свій намет

У Харкові на площі Свободи учасники бойових дій встановили намет поруч з волонтерським постом «Все для перемоги».

Про це повідомили в обласній «Спілці ветеранів АТО», передає Дзеркало тижня.

За словами голови організації Павла Федорова, заявки про розміщення об’єкта були направлені в мерію і Нацполіцію. В наметі будуть проводити консультації для ветеранів, які захищали територіальну цілісність України, а також для нинішніх і потенційних бійців територіальної оборони. Крім того, в ній розмістять мобілізаційний пункт обласного військкомату.

«Місце на площі Свободи ми вибрали в тому числі, щоб не допустити будь-яких провокацій по відношенню до намету «Все для перемоги». Щоб всі питання вирішувалися в законному руслі», – розповів Федоров.

Нагадаємо, 12 травня в центрі Харкова сотні людей вийшли на мітинг проти знесення намету волонтерів. Вони рушили ходою від площі Свободи до будівлі мерії.

Також повідомлялося, що 8 травня мер Харкова Геннадій Кернес закликав городян підтримати петицію про те, щоб прибрати з проспекту Свободи у місті намет по збору допомоги українським військовим.

Нагадаємо, 8 травня на сайті Харківської міськради були зареєстровані петиції з вимогами прибрати з центрального майдану міста волонтерський намет з меморіалом загиблим військовослужбовцям, а також повернути проспекту Петра Григоренка і станції метро «Палац Спорту», перейменованим у рамках декомунізації в 2016 році головою ОДА Ігорем Райніним, ім’я маршала Жукова.

Мер Харкова Геннадій Кернес публічно закликав підтримати ці петиції і пообіцяв зробити все для реалізації озвучених пропозицій. У рекордні терміни петиції набрали необхідні для їх розгляду п’ять тисяч голосів. Зазначимо, що на сьогоднішній день вже 22 петиції на сайті міськради набрали більше п’яти тисяч голосів, але жодну з них не було розглянуто міською владою. Петиції про знесення волонтерського намету і перейменування також реєструвалися, проте жодна з них не отримувала суттєвої підтримки.

У неділю, 12 травня, харків’яни провели акцію протесту центрі міста з вимогою до мера Геннадія Кернеса відмовитися від озвучених ним ініціатив знести волонтерську намет «Все для Перемоги» і повернути проспекту Петра Григоренка, перейменованому в рамках декомунізації, ім’я маршала Жукова.

Український інститут національної пам’яті вказав Кернесу на неприпустимість порушення законодавства і нагадав про кримінальну відповідальність за такі діяння.

11 травня Інспекція з паркування міськради винесла організаторам намету припис з вимогою демонтувати його протягом трьох днів.

 

Loading...