live

Розпуск парламенту буде суто політичним кроком, але народ це підтримає, – Власенко

ZIK

Якщо новообраний президент Володимир Зеленський таки ухвалить рішення про розпуск парламенту, це буде суто політичним кроком, адже юридичних підстав для цього немає. Однак, безперечно, що суспільство підтримає такі ідеї.

Про це в ефірі проекту «Народ проти« в ефірі телеканалу ZIK висловив народний депутат України Сергій Власенко.

Коментуючи сьогоднішній розпуск коаліції, він наголосив: за останні 5 років у парламенті заплутався такий «гордіїв вузол», що не зрозуміло, як його розв’язувати у нормальному режимі.

«Я погоджуюсь, що коаліції не було декілька років. Незважаючи на численні вимоги депутатів, ніхто не демонстрував якісь списки. Ми розуміли, що в більшості немає постійно 226 голосів, які б вона повинна була мати», – заявив Власенко.

Однак, на його думку, новообраному президентові неправильно було б аргументувати своє можливе рішення про розпуск парламенту подіями кількарічної чи навіть тижневої давності.

«Якби сьогодні «Народний фронт» не вийшов, і нібито залишалось якесь утворення, що називається «коаліцією», новообраний Президент у момент присяги міг би констатувати публічно, що коаліції немає і розпочати відлік 30днів. Як на мене, це було б коректно і з точки зору букви закону, і з точки зору духу», – заявив Власенко.

Та водночас він підкреслив: завжди розпуск парламенту є політико-юридичним питанням. До того ж, на думку нардепа, «абсолютно зрозуміло», що парламент втратив кредит довіри і народ «повністю не задоволений його роботою».

«Звичайно, український народ хоче, щоб цей парламент розігнали. Чи здійснить Президент Зеленський політичний крок, розпустивши парламент, це одне питання. Адже я тут не бачу юридичних складових, однак цей крок буде абсолютно підтриманий українським суспільством. У той же час, я б хотів, щоб новообраний Президент діяв за духом закону», – підкреслив Сергій Власенко.

Як повідомлялось, фракція «Народний фронт» заявила про вихід із коаліції.

Згодом Голова ВРУ Андрій Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції у Верховній Раді та закликав до формування нової.

 

Читайте більше новин на тему: Інавгурація ЗеленськогоLoading...
Loading...
Loading...