Новини » Політика 17 травня, 2019, 23:35
Росія ініціює засідання Радбезу ООН через український «мовний закон»
Рада Безпеки ООН. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Рада Безпеки ООН. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Делегація Російської Федерації звернулася до голови Ради Безпеки ООН з проханням скликати засідання щодо українського «мовного закону».

Про це речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко розповів в коментарі Укрінформ.

«Сьогодні стало відомо, що делегація Російської Федерації звернулася до голови Ради Безпеки ООН з проханням скликати засідання у зв’язку із прийняттям Верховною Радою України закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Засідання може відбутися наступного понеділка», – розповів Ніколенко.

Український дипломат зауважив, що «коментувати це абсурдне звернення, яке здивувало не лише Україну, немає сенсу», адже функціонування української мови в в нашій країні жодним чином не загрожує міжнародному миру і безпеці, підтримання яких є завданням Ради Безпеки ООН.

«Це – наше внутрішнє питання, яке в Кремлі намагаються політизувати. На жаль, ми бачимо невпинні спроби Росії маргіналізувати ключовий безпековий майданчик світу. Перетворити його на таке собі вечірнє шоу в стилі першого російського каналу пропаганди», – заявив Ніколенко.

Верховна Рада 25 квітня ухвалила Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». За нього проголосували 278 народних депутатів. 15 травня закон підписав Президент Петро Порошенко.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 17:47 :46