live
Новини » Політика

Роковини депортації кримських татар: українців закликають прийти на Майдан Незалежності

Учасники траурного мітингу присвяченого річниці депортації кримськотатарського народу. Фото: EPA/ROMAN PILIPEY/Архівне фото

У Меджлісі закликали всіх, хто має таку можливість, приєднатися до мітингу з вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який розпочнеться у Києві, на Майдані Незалежності, 18 травня, о 18.00.

Про це, виступаючи з трибуни ВРУ, засідання якої транслював телеканал ZIK, заявив народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Нардеп нагадав, що завтра, 18 травня, в Україні та всьому світі вшановують День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. Він зазначив, що завтра у столиці України, а також у Харкові, Одесі, Херсоні та інших містах відбудуться меморіальні заходи з вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Рефат Чубаров повідомив, що такі заходи організує кримськотатарська громада і в тимчасово окупованому Криму. Скорботні заходи відбудуться і за кордоном.

«Завтра о 12.00 по всій території України оголошуватиметься хвилина мовчання. За допомогою електронних ЗМІ ця хвилина буде оформлена звуками метронома. Завтра о 18.00 у Києві на Майдані Незалежності відбуватиметься жалобний мітинг з вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу», – повідомив Рефат Чубаров.

Він закликав усіх, хто має таку можливість, прийти на Майдан Незалежності і стати пліч-о-пліч із кримськими татарами, з українцями, які вимушено виїхали з Кримського півострова внаслідок окупації.

«Це буде не лише вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, це буде демонстрація нашої підтримки сьогодні все ще окупованому Криму і сотням тисяч кримських татар та етнічних українців, які живуть у нашому українському Криму», – наголосив Рефат Чубаров.

Як повідомляли, Сейм Латвії ухвалив заяву з нагоди 75-річчя депортації кримських татар, у якій ідеться, що радянська влада здійснила геноцид стосовно кримськотатарського народу.Loading...
Loading...
Loading...