Новини » Політика 17 травня, 2019, 17:21
Рада Європи готова повернути Росії право голосу в ПАРЄ
Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

РЄ готова повернути Росії право голосу в Парламентській асамблеї (ПАРЄ), якого її позбавили у 2014-му за незаконну анексію Криму. Після втрати права голосу Москва відмовилася брати участь в роботі асамблеї, а з літа 2017 року припинила платити членські внески.

Це зазначено у заяві, яку схвалили міністри закордонних справ 47 країн-членів Ради Європи на засіданні Комітету міністрів Ради 17 травня, пише DW.

Відтак Росія зможе у терміновому порядку призначити делегацію для участі в пленарному засіданні ПАРЄ у кінці червня. На цьому засіданні мають обрати нового генерального секретаря Ради Європи та декілька суддів Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

У документі наголошують, що всі країни-члени РЄ повинні мати право брати участь в роботі Ради Європи та ПАРЄ на рівноправній основі.

«Добре, що ми домовилися про те, що Росія залишиться в Парламентській асамблеї і в Раді Європи, особливо тому, що це зберігає за мільйонами росіян право звертатися до Європейського суду з прав людини», – зазначив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.

Нагадаємо, що глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв зазначив, що ризик повернення Росії в ПАРЄ вкрай високі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 16:02 :37