Новини » Політика 17 травня, 2019, 21:35
Псевдочиновники і «віртуальні» рішення: в ДАБІ Одещини розгорівся скандал
ДАБІ Одещини
ДАБІ Одещини

У керівника Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) Сергія Кузьміна вимагають провести службове розслідування в управлінні ДАБІ Одещини.

Про це пише видання «Думская».

Як ідеться у публікації, у департаменті ДАБІ Одещини звільнилися майже всі інспектори. Із ДАБІ пішли 16 фахівців, які раніше перевіряли будівельні об'єкти в усій області і всі міські об'єкти підвищеної складності класу СС3. Зараз залишилися лише три фахівці, один з яких на лікарняному. Така ситуація склалася після приходу нового директора департаменту Василя Буюклі, який, як стверджує видання, створив нестерпні умови праці та фактично змусив піти з роботи професіоналів.

У статті йдеться, що замість звільнених співробітників в ДАБІ неофіційно працюють сім осіб, які мають доступ до документів, ведуть прийом людей, а ті навіть не підозрюють, що вони спілкуються з несправжніми чиновниками. При цьому офіційно конкурс на посади інспекторів ще не проводили.

Фахівці запевняють, що неможливо вирішити проблему заявника, не побувавши на місці, а зараз приймання об'єктів проводиться не на місці, а в кабінеті просто на папері. Таке ноу-хау поширюється і на дороги області, і на соціальні об'єкти, побудовані або відремонтовані за бюджетні гроші.

Щодня до відомства надходить близько сотні листів, а працювати з кореспонденцією нікому. Водночас, це не заважає інспекції плідно працювати за іншими напрямами – більш грошовими. Так, сьогодні в інспекції почали роботу з великим бізнесом. Йдеться про позапланові перевірки забудовників, яким погрожують скасуванням містобудівних умов, без яких будувати не можна. Судитися можна роками, тож вихід – платити «винагороду».

Скандали в обласному ДАБІ вже дійшли до столиці. Минулого тижня діяльність теруправління перевіряла робоча група з Києва. Її результати скерували до Києва. Василь Буюклі пішов на лікарняний відразу після перевірки, а лже-чиновники продовжують вести прийом громадян під керівництвом Олега Городянського. Нині звільнені інспектори підготували звернення до нового керівника ДАБІ України Сергія Кузьміна щодо вирішення кадрової проблеми і проведення службового розслідування.

Додамо, плутанина в ДАБІ почалася у жовтні торік, коли в.о. начальника інспекції став Олег Городянський. Через кілька тижнів в управління прийшов в. о. начальника Василь Буюклі, який на той час працював завідувачем сектора запобігання та виявлення корупції Одеської ОДА. Керівництво ДАБІ виявилося двоголовим: за фактом Олег Городянський нікуди не пішов, а залишився працювати в одному кабінеті разом з Василем Буюклі. За словами співробітників, у Буюклі немає будівельної освіти, тому всі робочі питання та узгодження здійснювалися через Городянського. Були у співробітників і морально-етичні розбіжності з начальством, оскільки їм регулярно погрожували і їх ображали.

Нагадаємо, КМУ звільнив попереднього керівника ДАБІ Олексія Кудрявцева з посади голови у грудні торік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 03:02 :56