Новини » Світ 17 травня, 2019, 12:13
Після фільму про педофілію в РКЦ у Польщі обвалився рейтинг партії Качинського, – ЗМІ

Напередодні виборів до Європейського парламенту у Польщі «Європейська коаліція» випереджає партію «Право і справедливість» більш ніж на 10%.

Про це свідчать дані соцдослідження, проведеного для Newsweek та RadioZet.pl Інститутом досліджень громадських зв’язків (IBSP).

Спроби допомогти зберегти обличчя РКЦ, після демонстрації у Польщі фільму братів Секельських «Тільки нікому не кажи», що розповідає про педофілію у лавах католицького духовенства, дорого обійшлася партії Ярослава Качинського.

Відповідно до опитування IBSP, підтримка правлячої партії становить 33%, тобто знизилася на 6% порівняно з минулотижневим опитуванням. Натомість за «Європейську коаліцію», тобто альянс партій: «Новочесна», «Громадянська платформа», Союз демократичних лівих сил (SLD), «Польська селянська партія», «Зелені» та партія «Зараз!», проголосували б на виборах до Європарламенту 43,6% респондентів.

На третьому місці – партія Роберта Бедроня «Весна» з результатом 9,1%, що покращила свій результат на 0,5%. Значно зросла і підтримка правої партії, що виступає проти ЄС – «Конференція», в склад якої входить «Національний рух» та група Януша Корвіна-Мікке. Впродовж тижня підтримка партії зросла аж на 5% і зараз становить 6,9%.

Виборчий бар’єр (5%) не долають натомість партії «Кукіз’15» (4,9%) і «Ліві» (2,2%).

Опитування також показує, що 26 травня близько 50% поляків візьмуть участь у виборах до Європейського парламенту. На останніх виборах у 2014 році явка склала лише 23,83% і була однією з найнижчих у всьому Європейському Союзі.

Нагадаємо, прем’єр Польщі на тлі церковної кризи обіцяє жорстко карати за педофілію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 14:40 :23