Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції у ВРУ і закликав до формування нової

Верховна Рада України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Голова ВРУ Андрій Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції у Верховній Раді України.

Про це він заявив під час ранкового засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK.

Таку заяву спікер зробив після виступу з трибуни голови фракції Максима Бурбака, який заявив про вихід фракції «Народного фронту» із коаліції.

«З огляду на заяву голови фракції політичної партії «Народний фронт» про вихід фракції із коаліції і у зв’язку з цим припинення діяльності коаліції, повідомляю, що від сьогодні коаліція депутатських фракцій «Європейська Україна» у ВРУ 8 скликання припинила свою діяльність», – заявив Андрій Парубій.

Він зазначив, що, відповідно до Конституції, протягом місяця від сьогодні, з дня припинення діяльності коаліції, має бути сформована нова коаліція. Він закликав представників усіх фракцій та груп розпочати консультації з приводу формування нової коаліції.

«Визнаймо, це була хороша коаліція», – резюмував Андрій Парубій.

Нагадаємо, 17 травня фракція «Народного фронту» у Верховній Раді України заявила про вихід з коаліції.

Як повідомляли, 16 травня народний депутат України Тарас Батенко заявляв, що із оголошення про відсутність коаліції запускається 30-денний термін, після якого Президент може розпустити парламент.

Напередодні у ЗМІ з’явилася інформація про те, що фракція «Народний фронт» готується заявити про вихід зі складу коаліції «Європейська Україна». Це дасть можливість спікеру Андрію Парубію почати відлік 30 днів, протягом яких в Раді має бути сформована нова більшість. Якщо цього не станеться, парламент може бути розпущений Президентом. Що, однак, неможливо менш, ніж за півроку до планових виборів.

Loading...