Опції «перенесення» немає, – Гройсман про запуск ринку електроенергії з 1 липня

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

На етапі запровадження ринку електричної енергії можуть бути коливання цін, і завданням уряду є на період впровадження ринку не допустити зростання цін на електроенергію як для населення, так і для промисловості.

Про це під час години запитань до уряду під час засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Відповідаючи на запитання народних депутатів про те, чи готовий уряд до запуску ринку електроенергії з 1 липня 2019 року, як це передбачено законом, Прем’єр-міністр України нагадав, що відповідний законопроект був напрацьований спільно із європейськими партнерами і відповідає всім нормам. Тож такої опції, як «перенесення» дати запуску, немає, запевнив Володимир Гройсман.

«Є чітко визначена дата – 1 липня 2019 року, й уряд зобов’язаний ввести всі необхідні нормативні документи», – заявив він та наголосив, що Кабмін координує свої дії із Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щоб не було жодних збоїв.

Володимир Гройсман зазначив, що на етапі запровадження ринку електричної енергії можуть бути коливання ціни.

«Тому для мене як Прем’єр-міністр України є важливим, щоб на період впровадження ринку не допустити жодного зростання цін на електроенергію як для населення, так і для промисловості… Завдання є два – підготувати країну для введення ринку і створити механізми, які би не дали можливості підвищити ціну на етапі самого впровадження ринку електричної енергії», – заявив Володимир Гройсман.

Як повідомляли, Міненерго, НКРЕКП, ключові енергокомпанії беззастережно виступають за запуск ринку електроенергії у належні терміни та закликають не відхилятися від передбаченої законом дати його запуску.

Народний депутат України Сергій Сажко заявляв, що після запуску ринку електричної енергії в липні 2019 роки тарифи для населення не зміняться.Loading...