Науковці з'ясували, коли розділилися сучасні люди та неандертальці

Художня реконструкція неандертальської общини. Джерело: wikipedia.org/Charles R. Knight

Дослідники проаналізували швидкість розвитку зубів у різних видів предків людини і прийшли до висновку, що неандертальці і сучасні люди розділилися як види принаймні 800 000 років тому.

Попередні дослідження датували цей поділ періодом близько 430 000 років тому, в середньому плейстоцені, повідомляє Новое Время з посиланням на Daily Mail

Дослідники з Університетського коледжу Лондона проаналізували особливості розвитку зубів у різних видів гомінід, приділяючи особливу увагу раннім неандертальцям. На думку вчених, представники роду Homo з печери Сіма-де-лос-Уесос в Іспанії відійшли від предків сучасної людини раніше, ніж передбачалося.

У цій печері за останні десятиліття було знайдено близько чотирьох тисяч кісток і три десятка повних кістяків людей, в тому числі останки «Гейдельберзької людини», можливого предка неандертальців. Вік цієї стоянки епохи середнього плейстоцену оцінюється в 430 тис. років.

Провідний автор дослідження, доктор Аїда Гомес Роблес сказала: «Гомініди з Sima de los Huesos характеризуються дуже маленькими задніми зубами (премолярами і молярами), які мають безліч подібностей з класичними неандертальцями. Ймовірно, що маленькі і неандертальські зуби цих предків людини походять від більш великих і примітивних зубів, присутніх у останнього спільного предка неандертальців і сучасних людей».

Таким чином, приблизно 430 000 років тому поділ за формою зубів вже відбувся. Хоча, за попередніми оцінками вчених, воно повинно було тільки початися. Існує невелика ймовірність, що неандертальці з Сіма-де-лос-Уесос були схильні до надзвичайно високих темпів еволюції.

Наприклад, ці гомініди могли жити ізольовано і піддаватися таким факторам впливу, яких не було в середовищі існування інших неандертальців. Також мешканці печер, можливо, не були представниками неандертальців або сучасної людської лінії, а скоріше гібридами, що виникли в результаті більш раннього схрещування.

Проте, як пише Аїда Гомес Роблес, «найпростіше пояснення результатів, представлених в цьому дослідженні, полягає в тому, що неандертальці і сучасні люди розійшлися як види раніше (800 000 років тому), і це зробило б швидкість еволюції зубів неандертальців приблизно порівнянною з такою, що виявлена у інших видів роду Homo».

Читайте також: Вчені знайшли ДНК перших жителів Скандинавії у жуйці

Loading...
Loading...
Loading...