Новини » Політика 17 травня, 2019, 13:08
Антон Геращенко: «Народний фронт» не хоче бути в коаліції з блоком президента, який програв
ZIK
ZIK

Позицію фракції «Народний фронт» щодо виходу з коаліції обговорювали сьогодні. Очевидно, що після програшу на виборах Петра Порошенка, як одного із ініціаторів створення коаліції, необхідно переформатувати роботу Верховної Ради. Адже, зрозуміло, що буде складно підтримувати розумні ініціативи Володимира Зеленського, перебуваючи в коаліції з блоком імені програвшого президента.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив народний депутат України від фракції «Народний фронт» Антон Геращенко.

«Народний фронт» готовий підтримувати всі адекватні ініціативи нового президента. І очевидно, що це необхідно робити, створюючи нову коаліцію і працюючи з новим президентом», – сказав Геращенко.

Він розповів, що позицію фракції «Народний фронт» сьогодні обговорювали перед ухваленням рішення про вихід з коаліції. Адже після програшу на виборах Петра Порошенка, як одного із ініціаторів створення коаліції, необхідно переформатувати роботу ВР.

«Складно підтримувати розумні ініціативи Володимира Зеленського, перебуваючи в коаліції з блоком імені програвшого президента. Тому сьогодні «Народний фронт» заявив про свій вихід із коаліції. Згідно Конституції, тепер у нас є 30 днів на формування нової коаліції. Можливо, вона буде сформована і, на мій погляд, вона повинна підтримувати всі гарні пропозиції президента з кадрових питань і не лише», – зазначив він.

Він також розповів, що для того, щоб увійти в нову коаліцію, необхідно провести переговори з іншими фракціями. І вони можливі з будь-якою фракцією, окрім «Опозиційного блоку», адже таке рішення ухвалили на зустрічі «Народного фронту».

«Ми можемо об’єднатися з іншими фракціями, окрім «Опозиційного блоку», але на нових умовах. І це вже буде коаліція, можливо, з окремими депутатами, в тому числі і з БПП. Але в тій конфігурації, яка була: «Народний фронт» – БПП – це неможливо. Адже така коаліція показала свою нежиттєздатність. А після виходу «Народного фронту» коаліції взагалі не існує. Також ми готові до будь-яких виборів, якщо вони відбуваються відповідно до законодавства України», – додав Геращенко.

Нагадаємо, сьогодні  фракція «Народного фронту» у Верховній Раді України вийшла з коаліції. Голова фракції «Народного фронту» Максим Бурбак заявив, що коаліція, сформована у 2014 році, виконала своє завдання, і заявив про вихід фракції з коаліції.

Відповідну заяву він передав голові ВРУ Андрію Парубію. Спікер заявив, що коаліція припинила діяльність у Верховній Раді.

Після цього голова ВРУ Андрій Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції у Верховній Раді України. Він зазначив, що, відповідно до Конституції, протягом місяця від сьогодні, з дня припинення діяльності коаліції, має бути сформована нова коаліція. Він закликав представників усіх фракцій та груп розпочати консультації з приводу формування нової коаліції.

Натомість, політичний аналітик Ярослав Макітра заявив, якщо новий президент України керуватиметься політичними мотивами розпустити парламент, то сьогоднішня ліквідація коаліції мало на що впливає. Тому що юридичними підставами для розпуску Верховної Ради можуть бути дві причини: коаліції немає вже три роки і уряд не був сформований відповідно до вимог Конституції.

Читайте більше новин на тему: коаліція

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 13:25 :26