Новини » Суспільство

Музика Всесвіту: Фахівці NASA озвучили скупчення галактик 4 млрд світлових років від нас

Музика зірок, дзвін кришталевих сфер – ці слова завжди визначали неземну гармонію. Час від часу астрономи придумують алгоритми, що переводять зображення або частоту реєстрованих сигналів в звуки і дозволяють почути музику Всесвіту.

Один з таких проектів реалізували дослідники NASA, створивши партитуру з прекрасної фотографії скупчення галактик RXC J0142.9 + 4438, повідомляє facenews

Знімок був отриманий телескопом Хаббл в 13 серпня 2018 року, а скупчення RXC J0142.9 + 4438 називають «скринею зі скарбами». Воно розташоване приблизно 4 мільярди світлових років від нас у напрямку сузір’я Андромеди. Тонкі дуги навколо центральної гігантської галактики – спотворені її гравітаційним полем галактики далекого фону.

Кожну зірку і галактику астрономи наділили індивідуальним тоном: від 30 до 1000 герц, в залежності від їх розташування на знімку. Тривалість звучання визначають розмір і яскравість об’єкта: невеликі і тьмяні галактики відгукуються короткими звуками, а яскраві близькі зірки і великі галактики – довшими, гучними і складними.

На думку авторів ролика і озвучення, вийшла композиція цілком мелодійна, але звучить моторошно. Найприємніші звуки в середині треку це звучання скупчення галактик RXC J0142.9 + 4438.

 Loading...