Новини » Світ 17 травня, 2019, 15:17
Меркель і «Північний потік-2»: Німецький політолог пояснив зв’язок канцлера із проектом РФ
ZIK
ZIK

Зараз ніщо не зможе змусити владу Німеччини відмовитись від «Північного потоку-2». У цій магістралі зацікавлені серйозні гравці німецького економічного ринку. Тож і нинішній канцлер країни, і дві найбільші партії парламенту змушені рахуватись із їхніми інтересами.

Таку думку  в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив німецький політолог та соціолог Ігор Ейдман.

Він наголосив: дивлячись на ситуацію в Німеччині, наразі ніщо не може завадити рішенню влади країни щодо будівництва «Північного потоку-2». Лише якісь надзвичайні форс-мажорні обставини можуть змусити уряд Меркель та представників найбільших партій відмовитись від цього проекту.

«Якщо якість труднощі із реалізацією «Північного потоку-2» і можуть бути, то в інших країнах – була інформація, що проти цього виступає Данія, скандинавські держави, свої претензії висловлював Євросоюз, однак не керівництво Німеччині», – підкреслив Ейдман.

До того ж, на його думку, наразі не назбиралось так багато негативних обставин, які б могли перерости у заборону магістралі Німеччиною. Навіть США, які є найбільш впливовими противниками проекту, не зможуть цього зробити.

«Судячи з того, як працює адміністрація Трампа, я абсолютно впевнений, що серйозних санкцій не буде. Всі антиросійські заходи, значною мірою, закінчуються лише розмовами. Насправді адміністрація Трампа дуже відмежовує себе від якихось ударів проти російського олігархату», – вважає експерт.

Окрім того він зазначив: сумнівно, що Меркель має якусь особисту зацікавленість у цьому проекті – вона не збирається працевлаштовуватись в «Газпром» чи «Ростнафту». Однак, канцлер не може ігнорувати позицію крупних німецьких компаній.

«У цій угоді, на скільки розумію, зацікавлені не лише «Газпром» і Росія, а й деякі серйозні гравці на німецькому економічному ринку. Тож, звичайно, Меркель, як колишній лідер ХДС, із ними рахується. Спонсорами цієї партії, як і СДП, якраз є крупні німецькі корпорації. Тож, вона звичайно, бере до уваги інтереси крупного німецького бізнесу. Думаю, це відіграє не останню роль в підтримці цього проекту», – припустив політолог.

До того ж, цей проект підтримує не лише Ангела Меркель, а й її наступниця Аннегрет Крамп-Карренбауер.

«Тож навіть після її відходу ситуація не зміниться. Керівництво головних партій – ХДС і СДП – практично у повному складі це підтримують», – підкреслив Ігор Ейдман.

Як повідомлялось раніше, канцлер Німеччини Ангели Меркель заявила, що Єврокомісія більше не взмозі зупинити газопровід «Північний потік-2».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 00:01 :41