Новини » Політика 17 травня, 2019, 14:53
Разумков підтвердив, що Зеленський консультується з юристами щодо розпуску Ради
ZIK
ZIK

Коаліції у Верховній Раді не було і до виходу з неї «Народного фронту». Фактично, вона перестала існувати ще кілька років тому, коли у ній залишилося менше ніж 226 депутатів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK розповів радник Володимира Зеленського Дмитро Разумков.

Він висловив переконання, що немає жодної різниці між ситуацією напередодні, коли була коаліція між БПП і «Народним фронтом», і сьогодні, коли останні вийшли з неї.

«Депутати-учасники коаліції визнавали, що станом на 16 травня ніякої коаліції в парламенті не було. Так само, як її не було рік тому чи два роки тому. Коаліція, фактично, перестала існувати після того, як у ній залишилось менше ніж 226 народних депутатів. Виходячи з цього, вихід «Народного фронту» з коаліції на розстановку сил не впливає», – пояснює політконсультант.

Раніше в ефірі ZIKу народний депутат від фракції «Народного фронту» Антон Геращенко казав, що 226 депутатів мали б бути лише у момент формування коаліції. Натомість надалі у жодних законодавчих актах не прописана необхідна для коаліції кількість парламентарів.

«Якщо посилатись на логіку, то у коаліції повинна бути більшість. Я не пам’ятаю, щоб була коаліційна меншість. Відтак, якщо Антон Геращенко визнає, що у коаліції було менше ніж 226 депутатів, то, фактично, це визнання того, що ніякої коаліції не було», – зазначає Дмитро Разумков.

Натомість юридично, підкреслює він, коаліція продовжувала існувати, оскільки на всі звернення до Андрія Парубія, щоб той представив список членів коаліції, відповіді так і не було.

«Тому я думаю, що незалежно від того, був «Народний фронт» у коаліції, чи вийшов з неї сьогодні, така ситуація склалась ще декілька років тому. За такої логіки виходить, що коаліцію могли сформувати 100 нардепів з різних фракцій, які б підписали коаліційну угоду. Я думаю, що ні», – каже радник Володимира Зеленського.

Окрім цього, він прокоментував запитання про те, чи правда, що Зеленський нині консультується з юристами та досліджує можливість розпуску Верховної Ради.

«Я думаю, що, очевидно, такі перемовини і такі консультації у юридичній площині повинні проходити. Хто є ініціатором такого процесу, мені сказати сьогодні важко. Було багато звернень до самого парламенту. Якщо я не помиляюсь, є звернення до суду. Втім, на якій стадії цей процес знаходиться, я не можу відповісти», – резюмував Дмитро Разумков.

Читайте також: Всеукраїнське Об’єднання добровольців – Зеленському: Або реформи, або нова революція

Нагадаємо, голова фракції «Народного фронту» Максим Бурбак заявив про вихід фракції з парламентської коаліції.

Як наслідок, голова Верховної Ради України Андрій Парубій оголосив про припинення дії коаліції в парламенті та закликав до формування нової.    

Читайте також: Журналіст передбачив трагедію майбутнього нового президента України

Читайте більше новин на тему: коаліція

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 16:35 :12