Новини » Економіка

Без українського транзиту «Газпром» не обійдеться, – експерт

ZIK

Без українського транзиту «Газпрому» не обійдися, адже, як мінімум, блакитне паливо не зможе дістатися до Молдови та Італії. Зі стартом роботи «Північного потоку-2» транзит російського газу через Україну буде в межах 40-60 мільярдів кубометрів у рік.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив керуючий партнер «Rusenergy» Михайло Крутіхін.

«Без українського транзиту, «Газпром» не може виконати свої контрактні обов’язки перед європейськими споживачами. Газопроводів, які йдуть в обхід – недостатньо. Тому що без України неможливо дістатися до Італії, Молдови та інших. Без українського транзиту «Газпром» не обійдеться!», – наголошує  Михайло Крутіхін.

Зупинки транзиту газу через Україну у 2020 році точно не буде, переконаний керуючий партнер «Rusenergy».

«Уявімо, що «Північний потік-2» запустять або з півдня «Турецький потік» зайде на європейський        ринок. Навіть при таких умовах, все одно, приблизно п’ять років доведеться транспортувати російський газ через Україну. Об’єм може знизитися до 45, а на пікових навантаженнях до 60 млрд кубометрів щороку. А вкінці цього періоду в п’ять років через Україну даватимуть 40 млрд кубометрів», – підкреслює Михайло Крутіхін.

Обсяги транзитного газу дуже складно збільшити. Вони можуть вирости в результаті споживання європейців під час пікових навантажень.

«Справа в тім, що «Північні потоки» і «Турецький потік» можуть працювати у рівному режимі. Швидко переключатися на різкий попит в Європі чи його падіння – не вміють. Українські підземні сховища, злагоджена система газотранспорту дають можливість гнучко змінювати об’єми, що, насправді, дуже потрібно для Європи», – зазначає Михайло Крутіхін.

При найскладніших умовах, «Північний потік-2» почне працювати у другій половині 2020 року, вважає керуючий партнер «Rusenergy».

 «Зведення «Північного потоку-2» продовжується. Якщо Данія буде наполягати на іншому маршруті, захоче провести екологічну і інженерну оцінки, тоді друга половина 2020 року – це реальний термін закінчення будівництва», – говорить експерт.

Керуючий партнер «Rusenergy» пояснює: США не впровадить санкцій відносно «Північного потоку-2», допоки на це не підуть європейські партнери.

«Ніяких санкцій від США – не буде. Протягом трьох останніх років, тільки в одному американському законі, який ухвалили в серпні 2017 року, йдеться про «Північний потік-2». Міри можуть бути застосовані тільки після співпраці США зі союзниками в Європі. Фактично, без координації з Німеччиною – ніяких санкцій не впровадять», – додає Михайло Крутіхін.

Нагадаємо, німецький політолог Ігор Ейдман пояснив зв’язок канцлера Німеччини із проектом РФ «Північний потік-2».

Loading...