Новини » Політика 17 травня, 2019, 14:49
Аналітик розповів про два варіанти розпуску ВР після розпаду коаліції
ZIK
ZIK

Якщо новий президент України керуватиметься політичними мотивами розпустити парламент, то сьогоднішня ліквідація коаліції мало на що впливає. Тому що юридичними підставами для розпуску Верховної Ради можуть бути дві причини: коаліції немає вже три роки і уряд не був сформований відповідно до вимог Конституції.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив політичний аналітик Ярослав Макітра.

«Фактично, з 2014 року ми вже маємо другий прецедент, коли з приходом нового президента Верховна Рада робить політичну оцінку подіям. Це абсолютно нормальна і допустима річ. Тому подивимося, чим далі керуватиметься новообраний президент. Якщо він почне з напівлегітмних дій, я не думаю, що це найкращий сценарій. Бо це може бути тактична перемога, яка матиме стратегічні поразки», – сказав Макітра.

За його словами, якщо новий президент керуватиметься політичними мотивами розпустити парламент, сьогоднішня ліквідація коаліції мало на що впливає. Тому що юридичними підставами для розпуску Верховної Ради можуть бути дві причини.

«Перша, це те, що судом буде визнано той факт, що коаліції вже немає три роки. Тому, відповідно, сьогоднішня дія ні на що не впливає. І другий можливий варіант, це те, що може бути визнано той факт, що уряд не був сформований відповідно до вимог Конституції. Адже, коаліція так і не сформувала уряд. Тому що міністра охорони здоров’я досі немає, а є лише виконуюча обов’язки, що є прямим порушенням закону», – зазначив він.

Тому, на його думку, якщо буде обрано одну з двох причин, то сьогоднішнє повідомлення про розпад коаліції немає ніякого значення.

«Справа в тому, що формується політична культура і через 10-15 років мотиви забудуться. Адже, політики у всьому світі керуються власними мотивами, і Україна не виняток. Це означає, що чинна влада отримала дуже серйозну поразку і проблема не лише в чинному президенті, а й у всій коаліції і владі. Відповідно, відбулася політична дія. Щось подібне ми бачили у 2014 році, коли Порошенко приходив, теж розпускався парламент. І мотиви теж були різні, але принцип той самий. Саме так і формується політична культура», – додав Макітра.

Нагадаємо, сьогодні  фракція «Народного фронту» у Верховній Раді України вийшла з коаліції. Голова фракції «Народного фронту» Максим Бурбак заявив, що коаліція, сформована у 2014 році, виконала своє завдання, і заявив про вихід фракції з коаліції.

Відповідну заяву він передав голові ВРУ Андрію Парубію. Спікер заявив, що коаліція припинила діяльність у Верховній Раді.

Після цього голова ВРУ Андрій Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції у Верховній Раді України. Він зазначив, що, відповідно до Конституції, протягом місяця від сьогодні, з дня припинення діяльності коаліції, має бути сформована нова коаліція. Він закликав представників усіх фракцій та груп розпочати консультації з приводу формування нової коаліції.

Читайте більше новин на тему: коаліція

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 03:59 :32