Зеленський дав гарантії, що дострокових виборів не буде, – Мокан

ZIK

За інавгурацію 20 травня проголосували навіть депутати, які, намагаючись перестрахуватись, виступали проти такого швидкого вступу на посаду новообраного президента. Це є сигналом певних кулуарних домовленостей – Зеленський міг обіцяти, що достроково не розпускатиме парламент.

Таку думку  в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Василь Мокан.

Він переконаний: торги за дату інавгурації тривали до останнього. Цікаво, що фракції, які виступали категорично проти інавгурації до 27 травня, зняли свої проекти постанов, проголосувавши за урочистості 20 числа.

«Для мене, це є сигналом, що хтось зі штабу новообраного президента дав гарантії, що дострокових виборів не буде. Така єдність у 315 голосів демонструє, що справді було компромісне рішення із певними аргументами», – наголосив політолог.

На його думку, такими аргументами могли бути торги за зміну виборчого законодавства. Адже Зеленський зараз лобіює проект закону про зміну системи на пропорційну з закритими списками, зниження бар’єру до 3% і дозвіл на об’єднання партій у блоки.

«До речі, це підтримують не лише у Зеленського, а й багато хто із присутніх у парламенті партій, бо їм це вигідно», – зауважив Мокан.

До того ж, на його думку, важливо, що саме сьогодні в Україну прилетів Ігор Коломойський.

«Мені здається, він також активно включився в гру. Це могло вплинути на позицію депутатів і фракцій. Примітно, що за 20 травня не голосувала, наприклад, дуже близька до Коломойського група «Відродження». Це також показник того, що відбувались кулуарні переговори. Ми розуміємо, що без БПП та «Народного фронту» сьогодні не відбулося б результативного голосування за дату інавгурації», – підкреслив Василь Мокан.

Як повідомлялось раніше, народні депутати визначили, що інавгурація Володимира Зеленського відбудеться 20 травня.

Читайте також: Зеленського закликали повторити інавгурацію «Голобородька»

Читайте більше новин на тему: Інавгурація Зеленського

Loading...
Loading...
Loading...