Якщо ринок електроенергії не запрацює 1 липня, Україна ризикує втратити мільярди доларів від кредиторів, – Насалик

Міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик

Невиконання закону «Про ринок елекроенергії», який запускає ринок з 1 липня 2019 року, загрожує Україні втратою траншу макрофінансової допомоги від Євросоюзу та інших кредитів міжнародних партнерів.

Таку думку висловив міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик, повідомляє видання «Gazeta.ua».

«Ми законом визначили певний термін, у нас є макрофінансова допомога, тобто допомога від Європейського Союзу, яка становить мільярди доларів. Відтак, якщо з першого липня не запускається ринок, то очевидно, що і макрофінансова допомога буде переглянута, чи варто її надавати Україна», – зазначив чиновник.

За його словами, запуск ринку електричної енергії чітко регламентується законом «Про ринок електроенергії», і на даному етапі суб’єкти ринку електричної енергії заявили про готовність працювати в рамках нового законодавства з першого липня 2019 року.

«У законі про ринок електроенергії чітко написано, які суб’єкти ринку і що повинні зробити для того, щоб ринок запрацював з першого липня. Кожен суб’єкт, який доповідає, говорить про те, що він готовий. Ну, якщо він готовий, то ринок, очевидно, повинен працювати», – повідомив Ігор Насалик.

Нагадаємо, Міненергетики, НКРЕКП та ключові енергокомпанії беззастережно виступають за запуск ринку електроенергії у належні терміни та закликають не відхилятися від передбаченої законом дати його запуску.

Зокрема, компанія ДТЕК висловила готовність до запуску нового ринку електроенергії з 1 липня.

Сам міністр енергетики заявив, що реформа ринку електроенергії повинна відбутись вчасно.Loading...