Новини » Політика

Верховна Рада ухвалила закон, який вдосконалює роботу ДБР

ZIK

Народні депутати ухвалили закон, який удосконалює роботу Державного бюро розслідувань, зокрема, передбачає запровадження посад оперативних співробітників ДБР.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань № 5395-д у другому читанні під час ранкового засідання ВРУ 16 травня, яке транслює телеканал ZIK, підтримали 277 обранців.

До другого читання до законопроекту надійшли 53 поправки. Депутати розпочали їх розгляд учора, опрацювавши 34 поправки, а завершили роботу над ними сьогодні зранку. Під час розгляду проекту закону у залі був присутній керівник ДБР Роман Труба.

«Півроку працює Державне бюро розслідувань, 11 тисяч кримінальних проваджень, 650 працівників ДБР, з них 350 слідчих, однак жодного оперативного працівника, тому що через технічну помилку в законі про ДБР ми не можемо провести конкурс і провести відповідні конкурсні дії. Оперативно-розшукові дії у всіх кримінальних провадженнях здійснюють працівники інших правоохоронних органів. При цьому, більшість кримінальних проваджень, які розслідує ДБР стосуються саме цих оперативних працівників правоохоронних органів», – заявив Роман Труба та наголосив, що законопроект розв’язує правовий вузол у роботі ДБР та вирішує цю проблему.

Законопроектом, зокрема, передбачається встановити кваліфікаційні вимоги до директорів територіальних управлінь, керівників управлінь центрального апарату та керівника підрозділу внутрішнього контролю ДБР, а також врегульовуються питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників.

Як повідомляли, із 24 листопада 2018 року Державне бюро розслідувань почало свою роботу по всій Україні.Loading...