Новини » Світ 16 травня, 2019, 3:25
«Великий китайський firewall»: у Китаї заблокували Wikipedia

Китай повністю заблокував онлайн-енциклопедію Wikipedia, повідомляє газета Le Monde з посиланням на французьких журналістів, які проживають в КНР. З 15 травня доступ до ресурсу обмежений всіма мовами.

Агентство France-Presse зазначає, що Пекін почав блокувати Wikipedia за кілька тижнів до 30-ї річниці трагічних подій на площі Тяньаньмень, передає RFI.

За даними проекту OONI, що здійснює моніторинг за роботою інтернету в усьому світі, Китай почав блокувати сайт Wikipedia наприкінці квітня. До цього більшість версій енциклопедії були доступні китайським користувачам.

Таким чином Wikipedia поповнила список великих інтернет-сервісів, які були заблоковані в КНР. Використовуючи так званий «Великий китайський firewall», влада перекриває доступ, зокрема, до пошуковика Google, соціальних мереж Facebook і Twitter, а також до популярних мессенджерів і новинних ресурсів.

Експерти називають блокування Wikipedia всіма мовами «символічним».

«Влада боїться правди», – зазначає один із засновників ресурсу Greatfire.org, що стежить за обмеженнями доступу до інтернету в Китаї.

Журналісти агентства France-Presse пов’язують блокування Wikipedia з річницею розгону демонстрації на площі Тяньаньмень. В результаті жорстких дій влади із застосуванням армійських підрозділів під час антиурядових демонстрацій, які проходили з 15 квітня по 4 червня 1989 року, загинули від 400 до 3 000 людей.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 19:40 :56