Новини » Львів

«Укрнафті» можуть анулювати спецдозвіл на користування Бориславським родовищем

Державна служба геології та надр Україниії з ініціативи Державної екологічної інспекція України подала позов про анулювання спецдозволу на користування «Укрнафтою» надрами на Бориславському родовищі, мотивуючи це порушенням угоди про надрокористування.

«Укрнафту» звинувачують у тому, що дії компанії спричиняють погіршення екологічної ситуації у Бориславі.

Про це йдеться у повідомленні «Укрнафти захід» у соціальній мережі.

У повідомленні «Укрнафти» зазначається, що позов не має під собою підстав, а заявлені Держгеонадрами порушення у позовній заяві є надуманими та недоведеними. До порушень приписали навіть проблеми, які виявили поза межами ліцензійної ділянки, а також ситуацію із недіючою затопленою озокеритовою шахтою. Шахта – дійсно загроза, але « Укрнафта» до неї взагалі не має ніякого стосунку. Компанія надала пояснення щодо кожного пункту виявлених порушень, проте, вочевидь, ніхто їх і не читав, оскільки всі вони перейшли у позовну заяву.

В «Укрнафті» кажуть, що екологічна ситуація, що склалася у Бориславі, зумовлена геологічними особливостями родовища, техногенними чинниками, безсистемним розбурюванням родовища на початку минулого століття та безконтрольною забудовою міста в минулому.

У повідомленні зазначають, що на цей момент програму дегазації у Бориславі здійснює лише «Укрнафта». Після завершення дії державних програм, починаючи з 2006 р., компанія вклала понад 220 млн грн у заходи з ліквідації загазованості. Протягом 2019 р. заплановано витратити на ці потреби ще понад 40 млн грн. Видобуток нафти, який здійснюється на родовищі, дозволяє мінімізувати її вихід на поверхню. Також проводяться заміри вуглеводневих газів, буряться і підтримуються в робочому стані дегазаційні свердловини, постійно працюють єдині в Україні вакуумно-компресорні станції, які значно скорочують викиди вуглеводнів у довкілля, проводяться капітальні ремонти зупинених свердловин, газо- та вакуумопроводів. Тому, враховуючи всі витрати, для компанії це по суті екологічний видобуток, про прибутки мова не йде.

Якщо спецдозвіл анулюють, «Укрнафта» змушена буде зупинити видобування вуглеводнів на Бориславському родовищі, зупинити роботу вакуумно-компресорних станцій та вакуумної мережі. 

Всі напрацювання «Укрнафти» у сфері дегазації міста будуть зведені нанівець одним  рішенням. Результат – «безкоштовний блукаючий газ» у кожну домівку, жителям Борислава – практично гарантована екологічна катастрофа техногенного характеру, йдеться у повідомленні «Укрнафти». 

Loading...