live
Новини » Події 156 Читать эту новость на русском

Україна входить в п’ятірку найбільш замінованих країн у світі, – Геращенко

Хвостовик російської міни калібру 82 мм, що прилетіла на позиції ЗСУ у Луганській області. Фото: Юрій Лелявський
загрузка...
загрузка...

Через війну на Донбасі Україна опинилася в першій п’ятірці країн світу, території яких найбільше нашпиговані мінами.

Про це розповіла перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час презентації звіту про діяльність на посаді Уповноваженого Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях, повідомляє Укрінформ.

«Україна сьогодні перебуває в п'ятірці найбільш замінованих країн, а якщо говорити про протипіхотні міни, навіть заборонені канадськими конвенціями (Конвенція про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін та про їх знищення, підписана в Оттаві 3-4 грудня 1997 р. – ред.), то – в трійці найнебезпечніших країн світу», – сказала Геращенко.

Вона додала, що нещодавно ухвалені зміни до закону про протимінну діяльність розблоковують міжнародну допомогу Україні у гуманітарному розмінуванні.

«Дуже важливо активізувати цю роботу. Йдеться про 7 тисяч квадратних кілометрів територій, уражених вибухівкою, на яких сьогодні проживає 1,5 млн людей», – акцентувала Геращенко.

Додамо, сьогодні Ірина Геращенко написала заяву про звільнення з посади Уповноваженого Президента України з мирного врегулювання та представника України в гуманітарній підгрупі в Мінську.

Loading...
Loading...
Loading...