Новини » Суспільство 16 травня, 2019, 13:53
«Убите все живе»: ВР звернулась до КМУ і Президента через забруднення річок Хомора та Случ

Народні депутати звернулись до КМУ та Президента України з вимогою оголосити басейн річок Хомора та Случ зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Проект Постанови про подолання негативних наслідків екологічної ситуації в басейні річок Хомора та Случ на окремих територіях Хмельницької та Житомирської областей № 10162 під час ранкового засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, за основу і в цілому підтримали 228 обранців.

Як повідомив один із авторів проекту постанови, народний депутат Володимир Литвин, у результаті діяльності Понінківського картонного комбінату відбувається погіршення екологічної ситуації у басейні річок Хомора та Случ на території Полонського району на Хмельниччині та Баранівського і Новоград-Волинського районів на Житомирщині. Це відбувається через те, що комбінат не має очисних споруд, а тому шкідливі відходи виробництва потрапляють у воду, і проблема, попри увагу громадськості, не вирішується, зазначив Володимир Литвин.

«Убите все живе на площі 15 тисяч квадратних кілометрів», – сказав нардеп.

Під час голосування постанову підтримали 228 обранців.

Цією постановою Верховна Рада постановила рекомендувати уряду здійснити подання Президенту України щодо визнання басейну річок Хомора та Случ на території Полонського району на Хмельниччині та Баранівського і Новоград-Волинського районів на Житомирщині зоною надзвичайної екологічної ситуації. А також рекомендувати Президенту України оголосити басейн річок Хомора та Случ зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Нагадаємо, на Житомирщині екологи зафіксували забруднення річок Случ та Хомора від викидів Понінківської картонно-паперової фабрики, що у Хмельницькій області.

Як повідомляли раніше, на річці Случ масово гинула риба, і такі випадки були непоодинокими.

11 травня у Новограді-Волинському на Житомирщині відбулося народне віче «СтопПонінка» проти забруднення річок Случ та Хомора скидами з Понінківської картонно-паперової фабрики, що на Хмельниччині.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 23:25 :04