live

У Європі на межі виживання опинилася популяція їжаків

Їжачки у лісі в Швейцарії

Їжаки опинилися в Європі під загрозою вимирання, оскільки люди знищують середовище їхнього існування та природний корм. Утім, надмірна компенсація втрати їжаками корму може створити іншу проблему.

Про це йдеться у матеріалі Німецької хвилі.

Їжаки в Європі перебувають під загрозою через втрату середовища та природного корму. Результатом є зменшення популяції цих тварин та занесення їх до списку видів, яким загрожує вимирання.

Основні фактори зниження популяції пов’язані з розвитком аграрної галузі. Велике сільськогосподарське виробництво позбавляє їжаків їхнього природного середовища, оскільки фермери викорчовують чагарники та дерева, щоб звільнити площі для вирощування сільськогосподарських культур.

Іншою проблемою є збільшення використання пестицидів, які знищують природний корм їжаків – комах, а також безхребетних – черв’яків та слимаків. Варто враховувати і збільшення кількості збудованих доріг, стін та різного роду огорож. Все це обмежує здатність їжаків до міграції та завдає серйозної шкоди їхньому виживанню в довгостроковій перспективі, перешкоджаючи можливостям спарюватися.

Спустошення дворів

Втрата їжаками середовища існування відбувається не лише через розвиток сільського господарства. Упродовж останніх років у садках та дворах навколо приватних будинків значно поменшало рослинності, що ускладнює виживання їжаків. Акуратно доглянутим дворам бракує кущів та живоплотів, де тварини могли б знайти місце для зимівлі та облаштувати нори. Додатковою загрозою для них є й хімічні речовини, які люди використовуються у садах. І їжаки або самі їдять хімікати, або ж ті потрапляють в їхній організм при поїданні слимаків чи равликів, які ці речовини вже спожили.

Утім, їжаки добре прижилися у міських умовах, у парках та дендраріях.

Шокуюче зменшення популяції у Великобританії

Проблема різкого скорочення популяції їжаків у Великобританії набула широкого розголосу завдяки діям низки організацій із захисту природи, діяльність яких підтримав і відомий гітарист рок-групи Queen Браян Мей. Згідно з попередніми підрахунками, кількість їжаків у Великобританії знизилася з 30 мільйонів у 1950-х роках до приблизно 1 мільйона у 2019 році. Ще тривожнішими є підрахунки, які показують, що з 2000 року їхня популяція скоротилася вдвічі.

Включили їжаків до списку ссавців, які перебувають під загрозою зникнення, і в Баварії.

Їжаки – одні з найдавніших ссавців на планеті. Тривалість їхнього життя – від двох до п’яти років. Розмножуються вони з квітня до вересня, народжуючи до семи їжаченят щороку. Восени нічні створіння активно полюють та здобувають їжу, щоб накопичити жир та пережити зимову сплячку.

Але й тут нова проблема привернула увагу захисників природи: власники садів, керуючись добрими намірами, в надлишку намагаються компенсувати втрату природного корму для їжаків. Вони перегодовують їжаків до такої міри, що ожиріння для тих перетворюється на проблему. Деякі з них стають настільки товстими, що більше не можуть згорнутися в клубок, щоб захистити себе від небезпеки.

Читайте також: У США на берег викинуло загадкову істоту, схожу на лохнеське чудовиськоLoading...
Loading...
Loading...