Новини » Світ 16 травня, 2019, 0:55
У Латвії на посаду президента претендують троє кандидатів

На вибори президента Латвії висунуто три кандидатури: правляча коаліція висунула суддю Суду ЄС Егіла Левітса, Союз «зелених» і селян (СЗС) – омбудсмена Юріса Янсонса, депутати внутрішньої опозиції партії «KPV LV»- депутата Юріса Шмітса.

Про це повідомляє Укрінформ.

Підтримку кандидатурі Левітса висловили партії правлячої парламентської коаліції Національне об’єднання («Все для Латвії» – «Тевземей ун Брівібай»/ДННЛ), Нова консервативна партія (НКП), об’єднання «Для розвитку/За!» і «Нова Єдність», в яких разом в Сеймі 49 мандатів.

Левітса планують підтримати і 6 депутатів партії KPV LV, яка також входить в коаліцію, але має частину не згодних з нею депутатів. Таким чином, Левітс може набрати 55 голосів (зі ста), чого достатньо для обрання президентом.

Опозиційний Союз зелених і селян «підтримує Янсонса як людину, яка довела свої знання і досвід на посаді омбудсмена». Про це заявив раніше керівник фракції СЗК Улдіс Аугуліс. Підтримку Шмітсу висловили депутати від KPV LV Лінда Лієпіня, Карина Спруде та Алдіс Гобземс, виключені з партії через їх незгоду з коаліцією.

Партія «Згода», що вважається проросійською, вже раніше заявила, що висувати свого кандидата не буде.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 19:26 :32