Новини » Світ 16 травня, 2019, 1:55
США готують санкції проти оточення угорського прем’єра

Міністерство фінансів США підготувало список осіб із найближчого оточення прем’єра Угорщини Віктора Орбана. До них застосують санкції, якщо країна не припинить руйнувати НАТО і дрейфувати в сторону Росії. Відразу декілька авторитетних видань США повідомили про існування у Мінфіні країни угорського санкційного списку.

Як пише Bloomberg, до нього потрапили такі особи, як магнат Лоринк Месарош, який вважається найближчим діловим союзником Орбана, Іштван Тиборч, зять Орбана, і Антал Роган, начальник штабу прем’єр-міністра. Офіційно санкції запровадять за корупцію, але лише після того, як Держдепартамент США вичерпає всі можливості, аби переконати угорського лідера виконувати його зобов’язань в рамках НАТО та припинити загравати з Росією.

За останні роки політика Будапешту йшла у розріз із інтересами Вашингтона. Так, Орбан побудував тісні стосунки з президентом Путіним і віддав Росії контракт на 12 мільярдів доларів на розширення єдиної угорської атомної електростанції. Відхилив прохання США про припинення ділових зв’язків з Huawei Technologies Co., і замість цього приєднався до глобального інфраструктурного проекту Китаю, ініціативи «Один пояс, один шлях». Угорський лідер ігнорував заклики США припинити ворожнечу із Україною, блокував її зближення з НАТО через нібито порушення інтересів угорської меншини.

Тим часом в прес-офісі компанії Huawei в Україні відповіли на ситуацію із тимчасовим конфліктом з урядом США. Вони готові вирішувати проблеми разом.

«Huawei є беззаперечним лідером в 5G. Ми готові і хочемо взаємодіяти з урядом США і вживаємо всі необхідні заходи для забезпечення безпеки нашої продукції», – пишуть в прес-офісі.

Там наголошують, що відсторонення компанії від ведення бізнесу в США не допоможе безпеці країни. А тільки погіршить справу.

«Відсторонення Huawei від ведення бізнесу в США не зробить цю країну безпечнішою або сильнішою. Навпаки, через це рішення США доведеться обмежуватися альтернативами нижчої якості, які будуть сповільнювати розвиток 5G в Сполучених Штатах. В кінцевому підсумку це завдасть шкоди інтересам американських компаній і споживачів. Крім того, необгрунтовані обмеження будуть порушувати права Huawei і зачіпати інші серйозні правові питання», – заявили в українському офісі Huawei.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 04:39 :51