Новини » Політика 16 травня, 2019, 16:15
САП відкрила кримінальне провадження на Лещенка через дані про «хабар»
Сергій Лещенко. Фото Космач Олександр / УНІАН
Сергій Лещенко. Фото Космач Олександр / УНІАН

Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом можливого отримання хабарів народним депутатом Сергієм Лещенком.

Про це повідомляє прес-служба САП у Facebook.

Повідомляється, підставою для відкриття справи стали публікації у ЗМІ про купівлю Лещенком «елітної квартири у центрі столиці за кошти, начебто отримані як неправомірну вигоду».

«Відповідно до опублікованої у ЗМІ інформації, народний депутат систематично отримував мільйонні хабарі від підприємця за лобіювання бізнес-інтересів останнього, а саме здійснення впливу на посадовців органів влади та правоохоронних органів, а також формування необхідних суспільних думок у медіапросторі», – заявляє САП.

З метою перевірки викладених у публікації фактів прокурори Антикорупційної прокуратури зареєстрували кримінальне провадження за попередньою правовою кваліфікацією ч. 4 ст. 368 КК України (отримання хабара).

Сергія Лещенка викликали на допит.

Досудове розслідування у вказаному провадженні доручено Національному антикорупційному бюро України. САП здійснюватиме процесуальне керівництво.

Зазначимо, що четверта частина 368 статті ККУ визначає: «Вимаганням хабара визнається вимагання службовою особою хабара із погрозою вчинення або невчинення з використанням влади чи службового становища дій, які можуть завдати шкоду правам чи законним інтересам того, хто дає хабар», або «умисне створення службовою особою умов, за яких особа вимушена дати хабар з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 20:44 :34