Реформа ринку електроенергії повинна відбутись вчасно, – міністр енергетики

Введення нових правил гри на ринку електроенергії з 1 липня в кінцевому результаті призведе до зростання конкуренції і здешевлення електроенергії.

Про це заявив міністр енергетики Ігор Насалик в коментарі програмі «Перша шпальта» після засідання комітету Верховної ради з паливно-енергетичного комплексу, повідомляють «Українські новини».

«Введення ринку електричної енергії – найперше це можливість надати споживачеві право вибору. Це розширює можливості і споживачів, і постачальників. Очевидно, сам ринок, особливо для населення, повинен привести до зниження тарифу, а не збільшення його», – переконаний міністр.

Насалик відзначає, що у більшості учасників не було ніяких претензій до чинної реформи ринку.

«Тому я не бачу ніяких зауважень для того, щоб з 1 липня цей ринок запрацював», – зазначив Ігор Насалик.

Міністр підкреслив, що щодо населення введена норма постачальника зі спеціальними обов’язками, яка страхує різке зростання цін.

Нещодавно Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив про те, що в Україні з 1 липня повинен запуститися ринок електроенергії, що передбачається законом «Про ринок електроенергії». За словами Гройсмана, всі необхідні документи для цього готові.

23 квітня представники ЄС, ЄБРР, Європейського енергетичного співтовариства, Європейського інвестиційного банку та USAID в Україні заявили, що стурбовані гальмуванням запуску нового ринку електроенергії.

Введення ринку електроенергії підтримали в Американській торговельній палаті, глава представництва Єврокомісії в Україні Хюг Мінгареллі, Європейська бізнес асоціації.

Нагадаємо, Міненергетики, НКРЕКП та ключові енергокомпанії беззастережно виступають за запуск ринку електроенергії у належні терміни та закликають не відхилятися від передбаченої законом дати його запуску.

Зокрема, компанія ДТЕК висловила готовність до запуску нового ринку електроенергії з 1 липня.

 Loading...