Новини » Політика 16 травня, 2019, 15:06
Разумков обурився, що інавгурацію Зеленського призначили на 20 травня
ZIK
ZIK

Володимир Зеленський пропонував 19 травня, як можливу дату для інавгурації, невипадково. Адже це вихідний і транспортний колапс був би набагато меншим у столиці, аніж у понеділок, 20 травня. Також іноземним гостям буде набагато важче викроїти час у своїх графіках саме на початку робочого тижня.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політичний радник Володимира Зеленського Дмитро Разумков.

«Дуже важко однозначно відповісти на питання, чи зручним є 20 травня для інавгурації президента України. Позитив точно у тому, що вся ця епопея закінчується і все-таки Володимир Зеленський зможе отримати свої конституційні права і обов’язки як новообраний президент держави», – сказав Разумков.

З іншого боку, він вважає, що депутати були готові підтримати будь-яку іншу дату інавгурації, лиш би не 19 травня, яку запропонував Зеленський. Але якраз у цей день можна було б без проблем провести урочистості.

«Дивлячись на те, що відбувалось у Верховній Раді, мені не дуже комфортно щось коментувати. Тому що позиція окремих фракцій і народних депутатів була озвучена таким чином, що вони готові підтримати будь-яку дату, аби не ту, яку запропонував Зеленський – 19 травня. Хоча він пропонував її невипадково, адже це вихідний день, який дав би можливість зменшити дискомфорт, з яким зіштовхнуться, як мешканці Києва, так і гості столиці у день інавгурації», – зазначив він.

За його словами, особливо це актуально для іноземних делегацій, які повинні приїхати на урочистості. Натомість, на догоду політичним амбіціям частина народних депутатів проголосувала за 20 травня і таким чином обмежила кількість міжнародних гостей, які відвідають подію.

«У зв’язку з тим, що ми вели переговори з іноземними партнерами з приводу 19 травня, можливість зараз підкоригувати свої графіки буде набагато складнішою, особливо в понеділок, перший робочий день тижня. Саме це для багатьох буде серйозним бар’єром, щоб відвідати інавгурацію президента України. Тому керуючись своїми політичними амбіціями, частина народних депутатів, фактично, негативно зіграла на імідж нашої держави», – наголосив Разумков. .

Нагадаємо, сьогодні народні депутати визначили дату інавгурації новообраного Президента України Володимира Зеленського – 20 травня. Розгляд постанов відбувся за скороченою процедурою. Спочатку голова ВРУ Андрій Парубій надав слово кожному із авторів постанов. Так, нардеп Тетерук заявив, що відкликає свій проект постанови, яким пропонувалося провести інавгурацію 28 травня, погодившись, що 20 травня – цілком прийнятна дата.

Народний депутат, Герой України Юрій Шухевич із трибуни ВР заявив, що «декому не терпиться» провести інавгурацію. Він звернув увагу на те, що 19 травня Україна вшановує жертв політичних репресій, цього дня буде приспущений національний прапор. Юрій Шухевич заявив, що це буде знущанням над пам’яттю закатованих.

Читайте більше новин на тему: Інавгурація Зеленського

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 22:17 :19