Новини » Суспільство 16 травня, 2019, 8:05
Нотр-Дам випалених душ: у Славську таки знищили історичні розписи Сосенка і Буцманюка
Церква Успіння Пресвятої Богородиці у Славську. Фото: ugcc.ua
Церква Успіння Пресвятої Богородиці у Славську. Фото: ugcc.ua

У Славську з ініціативи місцевого пароха УГКЦ о. Андрія Петришина руйнують інтер’єр церкви Успіння Пресвятої Богородиці з розписами Модеста Сосенка та Юліана Буцманюка. Розібрано іконостас, хори, казальниця, бічні вівтарі. Станом на 17.00, 15 травня, розписи знищені.

Про це у Facebook повідомляє ЛОО Українське товариство охорони пам’яток історії та культури.

Як підкреслив у своєму дописі у Facebook громадський діяч Юрій Крвавич, настоятель церкви о. Андрій Петришин не зупинив ремонтні роботи попри численні звернення науковців та фахівців з охорони історичної спадщини.

Водночас викладач Львівської академії мистецтв Богдан Зятик, повідомив у Facebook, що у зв’язку із знищенням пам’ятки подано відповідні заяви про вчинення злочину у ГУНП у Львівській області, Сколівський РВ національної поліції України та Прокуратуру Львівської області.

Варварське знищення пам’ятки викликало обурення у соцмережах.

«Шептицький? Сосенко? Буцманюк? Левинський?... Не чули, не хочемо, не будемо... Невігластво людей вражає. Але священик УГКЦ зі Славська дивує. Руйнували на моїх очах. Невже не можна його зупинити? Перш, аніж все валити – порадитись... Невже нема глави церкви, митрополії, єпархії?», – написала у Facebook журналістка Галина Терещук.

«Цілу ніч Львів плакав за Сосенком та Левинським, а зранку знову сонечко і життя триває. Як розвяжеться ситуація в Славську – багато що нам скаже про наше життя далі тут...», – зазначила у Facebook кандидат архітектури, доцент кафедри містобудування Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка» Тетяна Казанцева, яка одна із перших забила на сполох про руйнування пам’ятки.

«Бозя нині подарувала сонячний ранок, а мені печально. Досі не відпускає жах і сором. Учора невігласи знищили розписи Сосенка і Буцманюка у понад сторічній церкві в Славському на Бойківщині. Хоча, чому невігласи. Вони знали, що роблять, бо були попереджені про вартісність розписів. Але рука не здригнулась... Бог не винен, що адамові діти – вівці, а пастирі – войовничі рагулі. Невігласи не відають краси і не бачать Бога в ній. Вони звичайні злочинці. Бо чинять зло проти Божої гармонії і природи, ще й пишаються цим. Нотр-Дам випалених душ. Фальшива позолота поборює щире золото мистецтва...», – підкреслив письменник, журналіст Богдан Волошин.

 

Нагадаємо, кілька днів тому стало відомо, що у Славську, де ремонтують церкву Успення Пресвятої Богородиці – пам’ятку архітектури місцевого значення планують збити історичні розписи Модеста Сосенка та Юліана Буцманюка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 15:33 :51