live

НБУ випустив пам’ятну монету на честь Уманського університету садівництва

Фото: bank.gov.ua

Національний банк України випустив пам’ятну медаль «175 років Уманському національному університету садівництва», присвячену ювілею одного з найстаріших – ще з 1844 року – закладів вищої освіти України.

Про це йдеться на офіційному порталі регулятора.

«Пам’ятна медаль, присвячена одному з найстаріших закладів вищої освіти України – Уманському національному університету садівництва. Освітні витоки університету беруть свій початок у 1844 році, коли в Одесі було засноване Головне училище садівництва, яке згодом перевели до Умані, у місцевість традиційного садівництва», – йдеться у повідомленні.

За інформацією Нацбанку, дата випуску медалі – 14 травня 2019 року. Зроблена вона з нейзильберу, має масу 16,54 г та діаметр 35,0 мм. Тираж медалі становить 20 тис. штук. Її роздрібна ціна – 46 грн.

На аверсі медалі розміщено: угорі на дзеркальному тлі малий Державний герб України, під яким напис УКРАЇНА 2019; у центрі – будівля університету, на тлі якої – праворуч дзеркальний абрис студента, а ліворуч – зображення рослин; по колу на матовому тлі йдуть написи: УМАНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТУ САДІВНИЦТВА; унизу на дзеркальному тлі – 175/РОКІВ. Угорі праворуч від будівлі розміщено логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.

На реверсі медалі розміщено стилізовану композицію, що символізує мистецтво садівника, який із любов’ю вирощує сад: на передньому плані на матовому тлі – рука, що кидає в землю насіння, на дзеркальному тлі – квіти і дерево з плодом.Loading...
Loading...
Loading...