Новини » Події 247 Читать эту новость на русском

Наука надарма не далась. У Ківерцях студенти-медики врятували чоловіка від клінічної смерті

ZIK

Він помирав просто в електричці. На Волині 63-річному чоловіку раптово стало погано. На щастя, поруч опинилися ті, хто прийшов на допомогу. Врятували чоловіка студенти медичного коледжу, які по черзі робили непрямий масаж серця.

Про це йшлося в ефірі програми новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Надзвичайна подія сталася у вагоні електрички на вокзалі у Ківерцях. Четверо студентів їхали на практику до Луцька, коли побачили, як знепритомнів чоловік.

«Блідий, не дихає. Виявивши, що на сонній артерії немає пульсу, ми почали робити непрямий масаж серця», – розповів рятівник Олександр Багнюк.

«Зрозуміли, що ситуація вже крайня, я просив Віктора, щоб він викликав «швидку». Сам побіг до голови поїзда, просив, щоб він не відправлявся», – додав рятівник Ігор Подоба.

Хлопці виявилися студентами місцевого медколеджу. Кажуть, відразу пригадали усе, чого їх учили.

«Одному важко, тому ми мінялись, групувались, як нас вчили наші викладачі», – розповів рятівник Віктор Гомон.

Стільки зусиль доклали недарма й врятували життя чоловіку.

«Після реанімаційних заходів він до свідомості не прийшов, але почав самостійно дихати. Студенти Ківерцівського медичного коледжу надавали допомогу досить ефективно, досить професійно», – зазначив фельдшер швидкої Володимир Мартинюк.

Нині 63-річний чоловік перебуває у реанімації. Вже отямився і намагається говорити, але поки важко.

«Були проблеми з серцем, зупинка та клінічна смерть. Вдалося повернути пацієнта, і це не розвинулось у якісь грубі порушення», – сказав лікар-анестезіолог Андрій Бура.

Донька пенсіонера вдячна студентам, які врятували батькові життя.

«Згрупувались, швидко зробили. Взагалі виходить, що воно все одне за одним йде, і Бог просто оберігав», – наголосила донька врятованого Віра Копчук.

Нині хлопці – справжні зірки у своєму медичному коледжі.

«Гордість переповнює кожну клітиночку. Гордимося студентами, шануємо, цінуємо», – прокоментувала директор Ківерцівського медичного коледжу Тетяна Комшук.

За кілька тижнів у студентів випускний. Своє майбутнє всі планують пов’язати з медициною, готуються до іспитів у ВНЗ.

Нагадаємо, у березні на Львівщині декілька хлопчиків стали справжніми героями, адже діти самотужки загасили пожежу, яка виникла через підпал трави у полі.

Лідія Пугач, Перші про головне.

 

Loading...
Loading...
Loading...