Нардеп анонсує заяву у Верховній Раді про розпуск коаліції – уже завтра

ZIK

Із оголошення про відсутність коаліції запускається 30-денний термін, після якого Президент може розпустити парламент.

Це заявив народний депутат України Тарас Батенко в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Депутат прогнозує, які події можуть відбуватися у Верховній Раді після голосування за дату інавгурації Володимира Зеленського.

«Кажуть, що завтра може з’явитися заява про розпуск коаліції, тобто оголошення, що коаліція відсутня та вихід із неї двох фракцій, хоча достатньо й однієї фракції – чи БПП, чи «Народного фронту». Якщо такої заяви голови ВРУ Андрія Парубія не буде завтра, то вона буде аж 26 травня, а тоді вже немає сенсу очікувати на розпуск парламенту», – пояснив Тарас Батенко.

Відтак, додає політик, із оголошення про відсутність коаліції запускається 30-денний термін, після якого президент може розпустити Парламент.

«Ілюзія щодо розпуску парламенту присутня у думках більшості народних депутатів та чинного президента, які сподіваються на високу підтримку на парламентських виборах. Адже за півроку, коли мали б відбутися чергові вибори до Парламенту, політсили можуть втратити електоральну підтримку, яку отримали під час президентської кампанії.

Але я вважаю, що саме такий парламент дуже вигідний новообраному президенту. Оскільки він може апелювати до депутатів, звинувачуючи їх у бездіяльності та неконструктивній роботі. До того ж, команда Зеленського вже підготувала низку законопроектів, які очевидно планує адресувати до діючої Верховної Ради», – підкреслив Тарас Батенко.

Нагадаємо, сьогодні народні депутати визначили дату інавгурації новообраного Президента України Володимира Зеленського – 20 травня. Розгляд постанов відбувся за скороченою процедурою.

загрузка...
загрузка...
Loading...